Новини » Львів 20 липня, 2017, 14:59 блоги
Безволосий іспанець
Юрій Мартинович
репортер, оператор, письменник

Це історія не про іспанця, а про цікавого єврея.

Тож, вийшов я із спортзалу, а він:

– Аміго! Кен ю хелп мі?

Я йому:

– Ноу проблем.

Лисань років під сорок показав мені карту. Карта скарбів була про львівські вулиці. Біля площі Різні був обведений кружок:

– Ай нід хір.

– Ок, летс гоув.

І ми пішли, бо мені було по дорозі. Виявилося, що до війни його бабуся й дідусь жили тут у старому польсько-гебрейському Львові. Він шукав будинок де вони мешкали, де була колись синагога, і взагалі, місця, які були обведені на карті. 

– Це бабуся їх обвела. – казав він на англійській поки ми йшли – Вона дуже стара і хотіла, щоб я побачив місто у якому вона колись народилася. Дивовижно, що ті будинки досі стоять на місці, стільки років минуло... У вас тут гарно, мені подобається, так породинному якось... Чесно, не знаю, що я тут шукаю, напевно емоційний зв’язок... Минуле, ех, воно часом манить до себе, правда ж?

– Єс, ітс трю... А ти звідки?

– Живу в Іспанії, але народився в Ізраїлі.

От так ми й прийшли у розмові. Чоловік подякував, а мені запам’яталася його безволоса голова, як дзеркало чиста! Там світилося небо.

Скромний іспанець, що є нашим львівським євреєм, пішов собі далі, зачарований думками про час і про це місце звідкіля його родинне коріння проросло. 

Ну а я.. а мене «офкорс» чекала не іспанська маршрутка)

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 22:46 :09