Новини » Економіка

Проблему «Нафтогазу» держава перекинула на населення, – Анатолій Максюта

В Україні ввели практично європейські тарифи на газ. Раніше ми дотували «Нафтогаз», у бюджеті на це було передбачено до 100 млрд. Підвищили тарифи – «Нафтогаз» став прибутковим. Але проблема перейшла на населення і держава тепер вже йому дає субсидії.

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK розповів Анатолій Максюта, колишній виконувач обов’язків міністра економічного розвитку і торгівлі, коментуючи субсидійну проблему України.

Однак сучасна проблема полягає в тому, що населення за рівнем доходів не було готове до такого рівня тарифів. «І ця проблема вирішується не через фонд енергоефективності, який створюють, а через політику економічного зростання», – висловив думку гість програми.

Водночас держава має продемонструвати стратегію енергоефективності, яка має бути зрозумілою для усіх. «Тому що люди мають бути готові вкладати гроші в енергоефекивність. Рівень субсидій сьогодні аномальний, він може бути лише тимчасовий», – акцентує експерт.

Водночас «хвиля» обсягу субсидій буде зростати далі. «Якщо наприклад платити дійсну ринкову ціну «Нафтогазу», це буде збільшувати тариф і субсидії. Бюджет просто цього не витримає. Щоб витримав бюджет, треба з одного боку підвищувати доходи населення, а з іншого – підвищувати енергоефективність, тому що такі тарифи під таку енергоефективність не спрацюють у державі», – наголошує гість програми.

Фонд енергоефективності, на думку Анатолія Максюти, є правильним шляхом з боку влади. «Принаймні функція не тільки гроші видавати, а «закрутити» роботу в державі. Фонд буде розробляти програми, давати консультації, робити моніторинг і верифікацію проектів. Він буде працювати з банками, намагатися співфінансувати», – описав роботу фонду колишній виконувач обов’язків Мінекономрозвитку.

Loading...