Новини » Економіка

Максюта: Створення фонду енергоефективності – правильний шлях

Кошти з фонду населенню будуть поступати по мірі того, як люди будуть відмовлятися від субсидій, а відтак, брати гроші на забезпечення енергозбереження.

Таку думку висловив в.о. міністра економічного розвитку і торгівлі у 2014 році Анатолій Максюта у ефірі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Петро Порошенко підписав закони про фонд енергоефективності та про енергетичну ефективність будинків.

«Сьогодні українець стає перед очевидним вибором: або він платить високі тарифи, або держава виплачує йому субсидії. І саме виходом із цього є створення фонду енергоефективності, який має надати населенню більший вибір», – зазначив Максюта.

Найскладнішим у процесі створення такого фонду, пояснює експерт, є період його імплементації, тобто втілення в реальному житті.

«Безумовно, створення фонду енергоефективності – ц правильний шлях. Адже це приклад створення державної установи, яка має інвестувати кошти у важливий національний проект. Кошти з фонду населенню будуть поступати по мірі того, як люди будуть відмовлятися від субсидій, а відтак, брати гроші на забезпечення енергозбереження», – пояснив Анатолій Максюта.

Також експерт прокоментував зокрема і сам закон про фонд енергоефективності та його перспективи практичного втілення.

«Звісно, дуже добре, що такий закон про енергоефективність нарешті прийнятий, проте під час його прийняття над ним досить творчо попрацювали, тому він став значно складнішим для розуміння і для практичного застосування, ніж був на початку.

Відтак, підсумував Максюта, очевидно, що від моменту прийняття закону має пройти певний час для його адаптації, можливо потрібно кілька років. Звісно, він може запрацює і через кілька місяців, як обіцяв віце-прем’єр міністр Геннадій Зубко, проте ефекту на початку не буде. 

Loading...