середа, 19 липня, 2017, 10:46 Регіони
У Луцьку відбудеться фестиваль документального кіно

Лучан запрошують відвідати фестиваль документальних фільмів «Lampa.doc», який відбудеться 21-23 липня на території Замку Любарта.

Про це IA ZIK повідомили організатори.

Це дійство відбувається в Луцьку вдруге. Цього року фестиваль пройде, окрім Луцька, ще у 5 містах: Червонограді, Кропивницькому, Житомирі, Запоріжжі та Умані.

«Триденна програма фестивалю складатиметься з найкращих зразків сучасної польської та української документалістики різних жанрів. У програмі фестивалю цього року будуть фільми про музику в людині і людей в музиці – «Jamala.UA» (Україна) та «Варіація на віолончелі соло» (Польща), спорт – «Виграти все» (Україна), документальна комедія з іронією «Перший поляк на Марсі» (Польща) та фільм про колишнього гангстера «Урок ходіння» (Польща), історії на одвічні загальнолюдські теми дітей та батьків «Три розмови про життя» (Польща) та кохання «Тісний зв’язок» (Польща), а також фільми, що покажуть очима документалістів ситуацію в сучасній Україні: «Рідні» (Україна, Німеччина, Латвія, Естонія), «Гострий біль» (Україна), «МА» (Україна), «Коли цей вітер вщухне» (Польща), «Металурги» (Україна)», – зазначила директор фестивалю документальних фільмів «Lampa.doc» Наталія Красильнікова.

12 фільмів виробництва Польщі та України 2016-2017 років дадуть уявлення про те, що сьогодні документують молоді режисери обох країн: хто герої цих історій та якою є мова, що нею говорить чи мовчить кінокадр.

Всі польські фільми з програми Lampa.doc стануть українськими прем’єрами.

Покази відбуватимуться просто неба на великому екрані та збиратимуть всіх охочих. Окрім того, заплановані зустрічі з режисерами, обговорення і лекції. Суботнього вечора 22 липня, паралельно з показом документальної кінопрограми проходитиме окрема програма для дітей Lampa.mult. Годинний показ складатиметься з української анімації. Мультфільми транслюватимуться на екран за допомогою велогенератора. Тож все відбуватиметься в розважальній і корисній манері.

Цього року фестиваль Lampa.doc проходитиме за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Інституту Адама Міцкевича (Польща), програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні спільно з Управлінням туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Зокрема, ініціатива фестиваль документальних фільмів «Lampa.doc» перемогла у конкурсі туристичних проектів, який організували і провели програма «Активні громадяни» від Британської ради та управління туризму та промоції міста Луцької міської ради. З місцевого бюджету на проведення дійства виділено понад 30 тис. грн.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:18:47