середа, 19 липня, 2017, 13:39 Політика
Без презумпції згоди на трансплантацію Україна щороку втрачає донорський потенціал, – «Лікарські таємниці»

Через відсутність закону про презумпцію згоди на трансплантацію органів Україна щороку втрачає до шістдесяти потенційних донорів на мільйон населення. Адже без письмового дозволу здорові органи людини не можна використовувати після її смерті.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

Пані Неоніла вже понад півроку живе без однієї нирки. Вона стала донором для свого чоловіка.

«Він помирав. Зрештою я віддала чоловікові свою нирку. Щиро кажучи, операція не з дешевих. До неї на ліки пішло 50 тисяч гривень, в реанімації – ще приблизно 30 тисяч», – розповіла Неоніла.

Жінка вважає, що закон про презумпцію згоди на трансплантацію органів необхідно ухвалити, бо таких, як її чоловік сотні, а донорів – одиниці.

Згідно українського законодавства, орган живого донора можна пересадити лише його родичам, чоловікові чи дружині. Ще складніша ситуація із трупним донорством, бо діє презумпція незгоди. Якщо людина не дала письмовий дозвіл на донорство – її органи не будуть використані після смерті.

«Я дуже наполягаю, щоб у новому законі ухвалили презумпцію згоди. Адже усі цивілізовані держави переходять на те, щоб максимально використати донорський потенціал. Україна ж цього не робить», – зазначив головний позаштатний трансплантолог МОЗ Олександр Ніконенко.

Тож українці, яким необхідна допомога, змушені їхати на трансплантацію в Білорусь, Іспанію, Італію чи США. Цю ситуацію наче і зрозуміли депутати, але закон відклали у довгу шухляду. Парламентарі погодились, що має бути консиліум із медиків, які визначатимуть долю померлого. Це навіть прописали у законопроекті, але далі справа не пішла.

«Трансплантація органів – це логістична справа. Вона пов‘язана із реєстрами пацієнтів, які повинні бути захищені. Нам потрібний швидкий транспорт та оперативні чергові бригади. Операція – це не ремонт машини. Додам, що в Україні ніколи не існувало трансплантації. Вважаю, це стане чимось принципово новим для нашого суспільства», – наголосив заступник Міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-18 16:17 :39