вівторок, 18 липня, 2017, 14:00 Київ
Завдяки меморіалу «Бабин Яр» світ повинен дізнатися про півтора мільйона вбитих євреїв, – Сівець

У світі мало хто знає, скільки на справді було вбито євреїв у Бабиному Яру. Адже навіть Імперський музей війни у Лондоні інформує, що у Києві німці розстріляли лише 30 тисяч євреїв. Насправді ж ця цифра є значно більшою.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) висловив керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець.

«Не хочу виглядати злим, але нещодавно був в Імперському музеї війни в Лондоні, у якому два поверхи присвячено Голокосту, це найбільша експозиція. Там є плакат, про напад гітлерівської Німеччини на Радянський Союз. Йдеться, що німці розстріляли у Бабиному Яру 30 тисяч євреїв. Насправді ж було знищено 1,5 мільйони людей. Навіть, якщо піти в музей історії України, то нова експозиція теж мало про це говорить», – розповів Сівець.

Він також сказав і про те, що знищення євреїв тривало і упродовж Другої світової війни. Розстрілами у Бабиному Яру це не завершилось.

«Звичайно, Голокост не розпочався саме в Бабиному Яру і у ньому не закінчився. Адже використовували і інші методи: саджали людей у психіатричні лікарні, спалювали і т.д. Це ж усе пов’язано з філософією Гітлера, який віддавав накази. Він пропагував ідею, яка втілила ці злочини», – сказав він.

Тому майбутній Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» дасть можливість розповісти історії тих, кого було вбито.

«Коли людина зайде у цей будинок, насамперед вона повинна дізнатися, що сталося в Бабиному Яру. Як німці два дні гнали євреїв вулицями Києва. Хто були ті люди, яких вели на розстріл. Вони ж працювали, мали дітей, навчалися, вели звичайний спосіб життя», – зазначив Сівець. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:48:49