вівторок, 18 липня, 2017, 10:27 Економіка
В Україні відновили роботу дві електростанції

ДТЕК Придніпровська і Криворізька теплоелектростанції (обидві – Дніпропетровська область) включили в мережу свої енергоблоки для проходження літнього піку споживання електроенергії.

Про це повідомили в енергохолдингу ДТЕК, передають «Українські новини».

«17 липня ДТЕК Придніпровська і Криворізька ТЕС включили в мережу свої енергоблоки для проходження річного піку споживання електроенергії. Енергоблоки №9 потужністю 150 МВт Придніпровської ТЕС і №5 потужністю 300 МВт Криворізької ТЕС, по команді Укренерго, працюють в енергосистемі України і компенсують вийшли в ремонт енергоблоки атомних станцій. Таким чином, теплові станції балансують потреби індустріального регіону України в електроенергії», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Придніпровська і Криворізька ТЕС були вимушено зупинені в квітні для накопичення дефіцитного імпортного антрациту.

«В умовах дефіциту палива обидві станції – ДТЕК Придніпровська і Криворізька ТЕС – продовжували накопичувати антрацитове вугілля. Нагадаємо, що у травні 2017 року компанія ДТЕК отримала першу партію палива з ПАР – 75 тис. тонн вугілля для своїх антрацитових ТЕС. Поставки вугілля на стації тривають і зараз. У даний час на складах обох станцій накопичено понад 200 тис. тонн антрациту. Цього запасу вистачить на півтора місяці роботи обох станцій мінімальним складом – по одному енергоблоку», – відзначили в ДТЕК.

Нагадаємо, у травні ДТЕК почав поставки антрациту на Придніпровську і Криворізьку ТЕС зі своїх шахт в Росії.

Надзвичайний стан в енергетиці було затверджено Кабміном 15 лютого в ході позачергового засідання. Воно було введено у відповідь на повне припинення поставок антрацитового вугілля з території Донецької та Луганської областей, неконтрольованої українською владою.

16 березня Кабінет Міністрів України ще на 1 місяць продовжив дію надзвичайного стану (надзвичайні заходи) на ринку електричної енергії.

5 квітня з метою економії вугілля зупинили роботу Трипільська ТЕС (Центренерго) і Придніпровська ТЕС (ДТЕК).

6 квітня роботу припинила Зміївська ТЕС (Центренерго), 11 квітня – Криворізька ТЕС (ДТЕК).

Потім на час роботу припинила Слов’янська ТЕС (Донбасенерго).

12 квітня ПП в енергетиці було продовжено ще на 1 місяць, 11 травня – ще на один.

За словами Насалика, Зміївська теплоелектростанція (Харківська область) державної компанії Центренерго запустить 1 червня переведений на газове вугілля енергоблок №2, енергоблок №5 – 1 серпня.

У червні Кабінет Міністрів України продовжив дію надзвичайного стану в енергетиці ще на 1 місяць – до 17 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 03:19:30