вівторок, 18 липня, 2017, 13:12 Політика
На жаль, військові, які отримали неоціненний бойовий досвід, покидають армію, – Бутусов
Українські військові. Фото: best-news.com.ua
Українські військові. Фото: best-news.com.ua

Боєздатність армії не можна вимірювати кількістю нової техніки – війську без компетентного командування зброя не потрібна. В Україні ж дуже багато фахових досвідчених військових покидають армію і переходять на цивільну службу, адже не бачать потреби у професіоналах.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив журналіст Юрій Бутусов.

«Не знаю, що вкладають у поняття «військова реформа». Адже в Україні не бачив навіть її концепції чи плану дій. Була лише презентація із загальними картинками, щоб хоча б щось запостити в інтернеті. Та до програми це не має жодного стосунку», – наголосив Бутусов.

Тож, на його думку, говорити про вдалість військової реформи в Україні неможливо, адже цього документа просто не існує. Просто написали державне оборонне замовлення, щоб отримати якісь гроші із бюджету – існує лише формалізована документація роботи.

«Коли у нас говорять про реформу, завжди звертають увагу на постачання зброї. Та, насправді, за пріоритетністю завдань цей пункт займає десь сьоме-восьме місце. Адже боєздатність армії не слід вимірювати кількістю нової бронетехніки – вона до цього не має прямого стосунку», – розповів журналіст.

За його словами, найбільші втрати бронетехніки наше військо понесло у липні 2014 року під час оточення кількох підрозділів у секторі «Д». Техніку там просто кинули.

«Навіщо неорганізованій армії, яка не має компетентного командування, техніка?», – дивується Бутусов.

Та все ж в армії відбулись якісні зміни на рівні середньої командирської ланки – до командира батальйону.

«У нас комбати та все, що нижче – бойові підрозділи, які живуть або на передовій, або на полігоні. Там немає проміжних стадій. Тому, звичайно, що витримувати цей графік можуть лиш дуже вмотивовані люди. Тож там, де треба працювати, де є великий ризик і багато чорнової роботи, зміни дуже помітні», – розповів експерт.

Та маємо й велику проблему в тому, що професійні військові, які отримали неоціненний бойовий досвід, покидають армію. Їх не влаштовує система самореалізації у цій організації, адже не бачать потреби у професіоналах.

«Втрати якісних кадрів внаслідок того, що вони просто переходять на цивільну службу, на багато більші, аніж бойові», – підкреслив Юрій Бутусов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:47:53