вівторок, 18 липня, 2017, 13:38 Київ
Меморіал «Бабин Яр» у Києві фінансуватиме українська влада та меценати, – Марек Сівець

Поки розробляється проект меморіального центру «Бабин Яр» у Києві, керівництво шукає інвесторів, які б долучились до фінансування будівництва компелексу. Частково допоможе і міська рада столиці та Міністерство культури. Та на схожий музей у Варшаві витратили близько ста мільйонів доларів, тож не відомо, чи київський меморіал обійдеться дешевше.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець.

«Інвестицію у будівництво меморіального комплексу «Бабин Яр» можна порівняти із зведенням музею історії польських євреїв «Polin» у Варшаві. Тоді це коштувало близько ста мільйонів доларів. В Україні, можливо, вдасться витратити менше, хоча й я не впевнений», – зазначив Сівець.

Разом з тим він розповів, на що витрачатимуть ці кошти.

«На саме приміщення витратять 40 відсотків від усього бюджету, стільки ж – на експозицію. Решту 20 піде на інші поточні витрати. Та ці гроші наразі ще треба зібрати. Київ нам виділить землю, але ще до кінця не відомо, де саме», – зазначив Сівець.

Також, за його словами, не відомо, хто фінансуватиме меморіал Голокосту. Однак, швидше за все, витрати на себе візьмуть меценати.

«Наразі ми розпочали роботу над контентом та наповненням, обговорюємо, що там повинно бути експоноване. Коли ж матимемо цей документ в руках, тоді й звернемось до меценатів по допомогу. Але поки цього не прописано папері, важко збирати якісь гроші», – прокоментував Сівець.

За його словами, українська влада також допоможе у зведенні комплексу. Адже жахливі події 1941 року, коли розстріляли величезну кількість євреїв, відбулись у Києві, а зараз Україна дуже хоче відкрити свою правдиву історію.

«Звичайно, Україна допомагатиме у зведенні меморіального комплексу. І вона вже бере у цьому участь. Адже все відбувається в реаліях держави, яка будує свою тотожність і дуже багато людей хоче знати свою правдиву історію. На моє проханням було підписано меморандум про співпрацю з Міністром культури України і міським головою Києва Віталієм Кличком. Адже це повинна бути українська інституція. Наша головна мета – зробити історію доступною для усього населення. Також, звичайно, ми дуже розраховуємо на те, що і Європейський Союз підтримає цей проект», – наголосив Сівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:48:30