вівторок, 18 липня, 2017, 14:19 Київ
Меморіал «Бабин Яр» буде присвячений розстрілам євреїв, а не Голодомору в Україні, – Сівець

В Україні потрібно вшановувати як розстріляних Гітлером євреїв у «Бабиному Яру», так і замордованих Сталіном українців. Але між цими жахіттями є одна відмінність: Сталін намагався знищити народ в середині своєї держави – Радянського Союзу, а німці вторгнулись на чужу землю і вбили за національною ознакою півтора мільйона людей.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) висловив керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець.

«Безперечно, тема Голодомору заслуговує на дослідження, але між ним та розстрілами у Бабиному яру є декілька відмінностей. Євреїв вбивали за національність, а українські селяни вмирали від голоду не через дії зовнішнього ворога. Це було внутрішнє вбивство. Голокост ж був створений зовнішніми силами – німцями», – розповів Сівець.

Він також зазначив, що не хоче конкретизувати певні факти, але все ж є противником конфронтації трагедій Голокосту і Голодомору.

«Говорячи про закиди, чому б не згадати про Голодомор, звичайно є усвідомлення того, що це жахлива трагедія. Історики мають розповісти про цей безпрецедентний злочин як українцям, так і міжнародній спільноті. Нещодавно відбулася прекрасна конференція у Києві, де розповідали про Голодомор і винищення людей голодом. Зазначалось, що це був елемент імперської політики. Таке робив не лише Радянський Союз щодо України, а й щодо Індії та багато інших африканських країн постраждали від голоду», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:48:43