вівторок, 18 липня, 2017, 10:15 Світ
Еммануель Макрон вважає антисіонізм новим типом антисемітизму
Фото: www.independent.co.uk
Фото: www.independent.co.uk

Еммануїл Макрон назвав антисіонізм новою формою антисемітизму під час сильної промови, у якій він засудив співпрацю Франції з нацистами, що мала місце в історії.

Президент Франції виступив у Парижі на урочистій церемонії вшанування 75-ої річниці з дня Вель д’Іву, коли у липні 1942 року французький уряд заарештував 13 152 французьких євреїв та відправив до нацистських концентраційних таборів. Менше як 100 осіб вижило, – інформує видання The Independent.

Як і його останні попередники, пан Макрон визнав, що французька держава несе відповідальність за акцію, що мала місце під режимом Віші.

«Є ті, хто каже, що Віші не були Францією», – сказав він. «Це правда, що Віші не були всією Францією, але Віші становили уряд Франції та французьке керівництво. Вони несуть відповідальність за депортацію французьких євреїв, а не німці».

Пан Макрон також засудив сучасний антисемітизм і сказав, що він включає у себе антиізраїльські настрої.

Звертаючись до прем’єр-міністра Ізраїлю Бенджаміна Нетаньяху, який відвідав цей захід, французький лідер сказав: «Ми ніколи не підкоримося ненависті; ми не підкоримося антисіонізму, бо це було б відродженням антисемітизму».

Останнім часом Франція постраждала від антисемітських нападів, і тисячі французьких євреїв покинули країну, багато хто з них переселився до Ізраїлю.

У 2012 році під час нападу на єврейську школу у Тулузі загинули чотири людини, у тому числі троє дітей, а перестрілка у кошерному супермаркеті в Парижі у 2015 році забрала життя чотирьох людей.

Французький комік Дьедонне М’бала М’бала також спровокував хвилю обурення після жартів про Голокост та порівняння євреїв з рабами.

Під час своєї промови пан Макрон піддав критиці тих, хто відмовився визнати участь Франції у історичних злочинах проти євреїв – прямий натяк на правого лідера Марін Ле Пен, яка заявляла під час президентської передвиборної кампанії цього року, що Франція не може бути відповідальною за Вель д’Ів.

Виголошуючи промову перед паном Макроном, пан Нетаньяху поклявся підтримати Францію у боротьбі проти ісламістського екстремізму.

«Войовничий іслам хоче знищити нашу спільну цивілізацію», – сказав він. «Войовничі шиїти на чолі з Іраном, войовничі суніти під проводом ІДІЛу – прагнуть перемогти нас».

«Військові ісламісти не ненавидять Захід через Ізраїль. Навпаки, вони ненавидять Ізраїль через Захід, тому що вони справедливо бачать в Ізраїлі бастіон наших спільних цінностей свободи, гуманізму, демократії. Вони намагаються знищити нас, але також вони намагаються знищити вас. Ми повинні протистояти їм разом; ми повинні разом залишатися сильними проти них; і ми повинні разом перемогти їх».

Присутність пана Нетаньяху на події була піддана критиці деякими французькими євреями, які заявили, що це не має нічого спільного з Ізраїлем і не повинно бути політичним.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 16:14:23