live
Новини » Політика 36

Антикорупційні палати замість судів є неприпустимими, – Transparency International

Емблема Transparency International Україна Фото: ti-ukraine.org
загрузка...
загрузка...

Міжнародна організація Transparency Іntеrnаtіоnаl вважає, що антикорупційні палати при існуючих судах не зможуть замінити незалежного антикорупційного суду в Україні.

Про це йдеться в заяві ТІ Ukraine у Facebook.

За словами активістів, цю ідею також підтримує європейська спільнота.

«Transparency International EU звертає увагу на позицію Transparency International Ukraine про необхідність запровадження в Україні саме антикорупційних судів, а не палат», – заявляють в організації.

Там нагадали, що в Україні неприпустимими антикорупційні палати замість судів вважають громадська організація «Реанімаційний пакет реформ» та Національне антикорупційне бюро.

«Заява президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера про компромісний варіант антикорупційного судового органу викликала здивування у найбільших антикорупційних організацій в Україні. Вони не погоджуються на утворення менш незалежної антикорупційної палати при Вищому суді. Також слова Юнкера здивували деяких представників Європарламенту», – йдеться у повідомленні ТІ.

Transparency Іntеrnаtіоnаl закликала українську владу створити таку антикорупційну судову інституцію, яка б відповідала таким основним вимогам:

  • справи, які подаються з боку НАБУ і САП, мають розглядатися лише в антикорупційному суді;
  • у Вищому антикорупційному суді має бути створена незалежна апеляційна палата;
  • кандидати на посади суддів повинні обиратися на відкритому конкурсі. Міжнародні партнери мають складати більшість у колегії з добору суддів;
  • антикорупційні судді мають бути забезпечені винагородою високого розміру. Окрім того, суддям та членам їх родин слід забезпечити достатній рівень безпеки.

 

Як повідомлялося, за підсумками саміту Україна-ЄС президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський союз погодився на створення антикорупційної палати в Україні замість створення окремого суду.

У ЄС після цього пояснили, що Юнкер виступає за створення необхідних органів для боротьби з корупцією в Україні і не заперечував створення окремого Антикорупційного суду, підтримавши спеціальну антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Loading...
Loading...
Loading...