понеділок, 17 липня, 2017, 20:09 Львів
Єврооптимісти переконують, що ЄС і надалі виступає за створення антикорупційного суду

Європейський Союз не змінив позиції щодо необхідності створення незалежного антикорупційного суду.

Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

З подібною заявою виступив виконавчий директор громадської організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин після зустрічі з главою представництва Євросоюзу в Україні Х’югом Мінгареллі.

«Х’юг Мінгареллі сьогодні чітко дав зрозуміти: Європейський Союз не змінив позиції щодо необхідності створення незалежної, професійної судової інституції, яка покликана забезпечити боротьбу з корупцією», – написав він на своїй сторінці в соцмержі Facebook у понеділок.

Я.Юрчишин зазначив, що створення Антикорупційних палат у судах з чинних суддів – ця не нова якість, тому на це «наші європейські колеги ніколи не погодяться».

У свою чергу народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Мустафа Найєм, який також був на зустрічі з Х.Мінгареллі, зазначив, що ЄС чітко розуміє різницю між Антикорупційним судом і палатою.

«На сьогоднішній зустрічі посол Мінгареллі ясно і чітко дав зрозуміти: ЄС не змінював своєї позиції, чітко розуміє різницю між Антикорупційним судом і палатою і виступає за створення окремого, незалежного органу з чіткою і прозорою процедурою набору суддів», – зазначив нардеп.

М.Найєм наголосив, що створення Антикорупційного суду (а не палати) передбачене: меморандумом з МВФ, підписаним прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, і законом України про судоустрій, поданий і підписаний президентом України Петром Порошенком.

«У цій ситуації продавлювання антикорупційної палати і введення в оману Жан-Клода Юнкера видаються відвертим шахрайством. Я дуже сподіваюся, що незабаром точку в цьому питанні поставить і сам пан Юнкер», – написав М.Найєм.

Як повідомлялося, 13 липня 2017 року президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Євросоюз не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати у рамках української судової системи.

«Ситуація у сфері боротьби з корупцією не є задовільною і треба багато працювати. Я хотів би сказати і президентові, і парламенту, і дати пораду, що ми усі налаштовані і згодні на створення спеціальної антикорупційної палати у рамках української судової системи. Ми навіть не наполягаємо на створенні окремого антикорупційного суду, а саме палати, що займатиметься боротьбою з корупцією», – сказав він на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком і президентом ЄС Дональдом Туском у Києві.

В п’ятницю, 14 липня, Жан-Клод Юнкер через прес-службу представництва ЄС в Україні заявив, що питанням першорядної ваги є створення в Україні незалежного, ефективного судового органу, що має необхідні повноваження і ресурсами, а назва і структура цього органу вже є деталями.

«Боротьба з корупцією має вирішальне значення і потребує подальшого прискорення і активізації. Важливо те, що створюється незалежний, ефективний судовий орган, що має необхідні повноваження і ресурси для боротьби з корупцією», – процитували Ж.К.Юнкера в представництві ЄС в Україні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 18:45:56