понеділок, 17 липня, 2017, 15:41 Економіка
В Угоді про зону вільної торгівлі немає вільної торгівлі, – Суслов

Квоти Євросоюзу для України абсолютно не відповідають можливостям українського агропромислового комплексу (АПК).

Про це повідомив екс-міністр економіки Віктор Суслов, передає Agravery з посиланням на ГолосUA.

«Оскільки квоти дуже маленькі, вони абсолютно не відповідають торговим можливостям України. Інакше кажучи, норми Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом щодо України дискримінаційні, оскільки немає вільної торгівлі. Є вільна торгівля тільки в рамках квот, а квоти вельми невеликі, а все, що понад квоти може бути продано, воно все підлягає в повному обсязі оподаткуванню», – зазначив експерт.

Водночас Євросоюз нещодавно вирішив розширити квоти на певні види продукції. Однак, на його думку, дискримінаційний режим щодо українських аграріїв досі діє.

«Зменшення обсягу дискримінаційних заходів і збільшення квот для українського експорту – безумовно, це позитивний крок по відношенню до України, це добре для українських експортерів, безумовно, це збільшить український експорт сільськогосподарської продукції – меду, наприклад, до Європейського Союзу. В принципі, це рух у правильному напрямку, але тільки це не торгові преференції», ― додав Суслов.

Він додав, що для європейських товарів в Україні зона вільної торгівлі діє без обмежень, і обсяг імпорту з ЄС також зростає, хоча його істотно стримує низький споживчий попит.

Нагадаємо, угоду про вільну торгівлю між Туреччиною і Україною планують підписати в цьому році.

Додамо, Віктор Суслов – колишній міністр економіки України. Він є прихильником інтеграції України до Євразійського Союзу та противником європейської інтеграції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 01:22:17