понеділок, 17 липня, 2017, 9:57 Світ
Іран заявив про вирок американському шпигуну
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Американського дослідника Сію Ванґа, якого Іран звинуватив у шпигунстві, засудили до 10 років ув’язнення. США вважають цю справу сфабрикованою.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

В Ірані вважають, що 37-річний дослідник з Прінстонського університету займався шпигунством на користь американських та британських організацій.

Очікують, що він міг заархівувати близько 4500 сторінок державних документів під час прихованого спостереження.

Держдеп вже заявив, що знає про долю пана Ванґа. Його представники закликали звільнити усіх громадян США чи іноземних країн, яких утримують за сфабрикованими звинуваченнями.

За даними офіційного інформаційного агентства судів Ірану Mizanonline, Ванґ, який народився в Китаї, був заарештований 8 серпня 2016 року, намагаючись виїхати з Ірану.

Додамо, найчастіше в Ірані опиняються за ґратами іноземці, що мають також громадянство Ірану. Їх переважно звинувачують у шпигунстві.

Протягом минулого року в Ірані затримали й засудили за шпигунство чи співпрацю з ворожими урядами кількох людей із громадянствами Ірану, а також США чи інших західних країн. У січні цього року в Ірані заявили, що покарання позбавлення волі відбувають у в’язницях до 70 «шпигунів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 19:52:14