понеділок, 17 липня, 2017, 19:23 Політика
Український перемовець розповів деталі розмови з Куртом Волкером

Мені вдалося зустрітися у Києві зі спецпредставником США щодо України Куртом Волкером. Ми підняли тему військовополонених. Розповіли, що є певна проблема, і її потрібно вирішувати.

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK розповів Олег Котенко, координатор групи звільнення полонених та заручників «Патріот», відповідаючи на запитання про те, як можна вирішити проблему українських бранців Кремля.

Пан Котенко додав, що за дві години до ефіру на ZIKу йому сьогодні надійшов дзвінок з посольства США. «Мене запитували, як вирішити те, про що і ви запитуєте. Я відповів, що потрібно тиснути на Путіна, щоб він дав команду. Ми можемо 100-200 російських вояків взяти у полон. Але якщо у Москві ухвалять рішення не міняти, то ніщо не допоможе», – акцентує український переговірник.

Згодом пан Котенко знову повернувся до теми розмови із Куртом Волкером. «Під час розмови він задав мені одне запитання: «Що на мою думку треба зробити, щоб вирішити цей конфлікт?». Я перепитав: «Ви хочете, щоб він вирішився, чи ми будемо знову бавитись у демократію?». Він уточнив: «Щоб конфлікт вирішився». Я сказав: «Все дуже просто. Потрібно, щоб українська сторона взяла під контроль кордони».

Тобто пункт Мінських домовленостей про кордони поставити першим. Тоді всі решта не матимуть сенсу. Як тільки ми візьмемо під контроль кордон – снаряди Росії і боєприпаси, техніка, на окупований Донбас вже не потрапить», – пояснив свою позицію український перемовець.

Гість програми додав, що на його думку, зараз інтереси України і США співпадають. «Тому що питання України багато обговорюється, ми перебуваємо на рівні Сирії, тому зацікавлення таки є», – додав Олег Котенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 00:33:51