понеділок, 17 липня, 2017, 17:47 Світ
У Росії прокурор попросив засудити журналіста РБК до чотирьох років

Держзвинувачення попросило чотири роки колонії загального режиму для журналіста РБК Олександра Соколова. За версією слідства, він входив до групи «За відповідальну владу», яка була створена замість забороненої «Армії волі народу».

Про це пише BBC.

Разом з Соколовим на лаві підсудних перебувають колишній редактор газети «Дуель» Юрій Мухін, а також громадські активісти Сергій Барабаш та Валерій Парфьонов. Для Мухіна прокурор запросила чотири з половиною роки колонії, для Барабаша і Парфьонова – по чотири роки.

Усім чотирьом ставиться у вину організація діяльності екстремістської організації (відома 282-а стаття Кримінального кодексу Росії).

За версією слідства, під виглядом ініціативної групи з проведення референдуму «За відповідальну владу» (ЗВВ) вони продовжили діяльність організації «Армія волі народу», яка була визнана екстремістською і заборонена.

Активісти ЗВВ домагалися проведення референдуму про прийняття закону «За відповідальну владу», згідно з яким діяльність всіх посадових осіб, включаючи президента, повинна оцінюватися народом.

Але слідство вважає, що справжньою метою обвинувачених було «розхитування політичної обстановки в сторону нестабільності і зміни існуючої влади нелегальним шляхом».

Обвинувачені своєї провини не визнають. Соколов вважає, що кримінальне переслідування відносно нього пов’язано з його професійною діяльністю, в тому числі з антикорупційними розслідуваннями щодо держкорпорацій.

Зокрема, він був автором розслідування РБК про корупцію при будівництві космодрому «Восточний».

Соколов був арештований 29 червня 2015 року. У листопаді правозахисний центр «Меморіал» визнав його політв’язнем.

У грудні 2015 року під час щорічної прес-конференції Володимир Путін, відповідаючи на питання кореспондента РБК, пообіцяв розібратися в ситуації з Соколовим.

«Якщо він сидить за якісь викриття з приводу «Восточного», якщо справа тільки в цьому, безумовно, я допоможу вашому виданню», – сказав тоді Путін.

Через рік, у грудні 2016 року, журналіст РБК знову звернулася до президента з питанням про долю Соколова. Путін знову пообіцяв розібратися, зазначивши, що якщо рік тому ця тема вже піднімалася, то адміністрація президента займалася питанням.

«Раз нічого не змінилося, значить не все там так просто», – сказав тоді Путін.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:12:21