понеділок, 17 липня, 2017, 9:39 Суспільство
Стресові події додають мозку «років», попереджають американські експерти

Стресовий життєвий досвід може додати віку мозку, як показують нові дослідження. Експерти, очолювані командою Університету Вісконсина, США, виявили, що навіть одна сильна стресова подія на початку життя може мати вплив на подальше здоров’я мозку.

Команда вивчила дані 1320 людей, які повідомили про стресовий досвід протягом усього життя та пройшли тести в таких сферах, як мислення та пам’ять. Середній вік людей становив 58 і включав 1 232 білих американців та 82 афро-американців. Серія нейропсихологічних тестів досліджувала декілька областей, у тому числі чотири види пам’яті (миттєва пам’ять, словесне навчання та пам’ять, візуальне навчання та пам’ять, відтворення сюжету), – інформує видання The Guardian.

Стресовий життєвий досвід включав такі речі, як втрата роботи, смерть дитини, розлучення або виховання з батьком, який зловживав алкоголем або наркотиками. Результати показали, що більша кількість стресових подій була пов’язана з більш слабкою когнітивною функцією у старшому віці.

Досліджуючи афроамериканців, команда виявила, що вони зазнали на 60% більше стресових ситуацій протягом усього життя, ніж білі люди. Дослідники сказали, що у афроамериканців кожен стресовий досвід був еквівалентний приблизно чотирьом рокам когнітивного старіння.

Дослідження, яке не було опубліковано у рецензованому журналі, було представлено на міжнародній конференції Асоціації Альцгеймера у Лондоні, Великобританія.

Доктор Марія Каррільо, головний науковий співробітник Асоціації Альцгеймера, сказала: «Стресові події, на які звертали увагу дослідники, були різноманітними... смерть батьків, втрата роботи, втрата будинку, бідність, розлучення». Вона сказала, що навіть зміна школи може розглядатися як стресова подія у житті певної дитини.

Д-р Даг Браун, директор досліджень у асоціації Альцгеймера, сказав: «Ми знаємо, що тривалий стрес може вплинути на наше здоров’я, тому не дивно, що це дослідження вказує на те, що стресові події у житті також можуть вплинути на нашу пам’ять та здатність до мислення пізніше у житті. Проте залишається з’ясувати, чи можуть такі стресові події призвести до підвищеного ризику втрати пам’яті».

«Вивчення ролі стресу є складною. Важко відокремити його від інших умов, таких як тривога та депресія, які, як вважають, сприяють виникнення деменції».

«Проте, висновки вказують на те, що потрібно ще більше зусиль покласти на те, щоб підтримати людей з неблагополучних спільнот, які, швидше за все, зазнають стресових подій у житті. Коли ми вдосконалюємо наше розуміння факторів ризику деменції, все більш важливо визначити роль, яку відіграють стрес і стресові події у житті».

Інші дослідження показали, що існують правдоподібні зв’язки між стресом та хронічним запаленням, що, в свою чергу, може прискорити розвиток деменції. Але експерти вважають, що здоровий спосіб життя та здорова дієта допоможуть пом’якшити цей ризик навіть для людей, що переживають стресові події.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:05:49