понеділок, 17 липня, 2017, 13:51 Економіка
Справедливі пенсії: Закони передбачають механізми захисту людини, але їх слід виконувати

За даними ООН, в Україні майже 60% людей в Україні живуть за межею бідності. Уряд проголосив дії для покращення життя пенсіонерів, відтак неминучим є проведення пенсійної реформи. Сьогодні в Україні є 12 млн пенсіонерів, з них 8 млн отримують мінімальну пенсію – 1312 грн. Вартість споживчого кошика – 2624 грн, середній розмір пенсії в Україні – 1828 грн. Пенсійний Фонд формується з виплат єдиного соціального внеску, але цих коштів сьогодні не вистачає, дефіцит покривається за рахунок держбюджету. Також існує тіньова економіка, де податки взагалі не сплачуються. Уряд з цим явищем вирішив боротися, але ситуація складається так, що невдовзі в Україні може статися таке, що не буде кому працювати. Тому потрібно шукати шляхи виходу з цієї ситуації.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові сказав президент Асоціації роботодавців Львівщини, економіст Зеновій Бермес.

За його словами, тільки відновлення виробництва може покращити показники зростання добробуту людей. Він назвав такі умови проведення пенсійної та податкової реформ: за основу беремо мотиваційну складову; стимулювання споживання в Україні; підхід – багата держава через успішний бізнес і заможного громадянина; відповідність вимогам Угоди про асоціації з ЄС.

На його думку, щоб змінити ситуацію, пропонуємо скасувати єдиний соціальний внесок і знайти принципово новий компенсатор, який би дозволив не опускатися до ситуації, яку маємо тепер.

«В Україні найгірша ситуація щодо співвідношення працюючих і пенсіонерів. Для її вирішення пропонуємо запровадження податку з продажу. Адже у нас велика частина економіки перебуває в тіні. Введення податку з продажу і контроль держави за цим дозволить взяти гроші з кожного: зробив покупку – 5 % віддай в Пенсійний фонд. В зв’язку з цим пропонуємо скористатися умовами, що прописані в ЄС, тобто застосовувати понижені ставки ПДВ на продукти харчування і ліки», – сказав Зеновій Бермес.

За його словами, податок на прибуток сплачують лише 10% суб’єктів бізнесу. Виробники зловживають такою операцію як переведення безготівки у готівку, і це негативно впливає на продаж товарів. Зниження ПДВ з 18% до 10% робить Україну фактично офшорною зоною. Сьогодні буде невигідно виводити гроші за кордон.

Зеновій Бермес стверджує, що легалізація економіки нині – найважливіша річ. Це потрібно робити, так само як і позбутися монополій, а також спрощувати механізми оподаткування.

Перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду у Львівській області Олександр Сафін зазначив, що Верховна рада прийняла у першому читання прийнято Закон, що передбачає внесення змін у пенсійне законодавство і спрямований на вдосконалення страхового принципу пенсійної системи.

За його словами, ЄСВ прив’язаний до визначення розміру страхових внесків, які людина сплачує у Пенсійний фонд, відтак до розміру пенсії. Нове законодавство передбачає справедливість щодо встановлення пенсій. Закон дозволить щорічно проводити підвищення пенсії. Це не буде залежати від рішення Кабміну, а буде проводитиметься автоматично. Для перерахунку пенсій раніше застосовували показник 1197грн, тепер планують з 3764 грн. З жовтня працюючі пенсіонери зможуть отримувати пенсію у розмірі 100%. Ті пенсіонери, хто мав відповідний страховий стаж і розмір заробітної плати, отримають доплати. Також законодавчі зміни спрямовані на звільнення Пенсійного фонду від невластивих йому функцій. Планують запровадити професійну пенсійної системи – для тих, хто працює на шкідливому виробництві.

Олександр Сафін підкреслив, що успіх пенсійної реформи залежить від тих, хто сьогодні працює. Закони передбачають механізми захисту людини, але їх треба виконувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 11:05:31