понеділок, 17 липня, 2017, 11:38 Світ
Радіоактивні відходи з Фукусіми скинуть у море
Фукусімська АЕС Фото:Reuters
Фукусімська АЕС Фото:Reuters

Воду, забруднену тритієм, радіоактивною формою водню, злиють у Тихий океан, повідомив керівник компанії, відповідальної за операцію з очищення Фукусіми.

Є близько 580 барелів радіоактивної води, яка використовувалася для охолодження пошкоджених реакторів атомної станції, – інформує видання The Independent.

Місцеві жителі лютують через плани злити у море радіоактивний тритій з атомної станції Фукусіма.

«Це рішення вже було прийнято», – сказав Такаші Кавамура, голова Токійської електроенергетичної компанії (TEPCO). Вирували дебати над тим, що зробити з 777 000 тонн відходів, що містять тритій.

Проте, TEPCO мусить зачекати остаточного рішення уряду про злиття води у море. «Ми не зможемо це реалізувати, якщо не матимемо підтримки держави», – сказав пан Кавамура у доповіді Japan Times.

Прихильником злиття води у море є Шунічі Танака, голова Управління з ядерного регулювання (УЯР). У минулому Танака звинувачував TEPCO за їх невпевненість.

Місцеві рибалки виступають проти пропозиції про злив відходів до океану, побоюючись, що негативна реклама вплине на їх життя. «Злиття тритію у море створить нову хвилю необгрунтованих чуток, що зведе наші зусилля нанівець», – сказав Кандзі Тачія, голова місцевого рибальського кооперативу.

Тритій, як кажуть, несе в собі мало небезпеки для людей, якщо вони не піддаються його впливу у великих кількостях. За словами голови УЯР Танаки, хімічна речовина «настільки слабка у своїй радіоактивності, що навіть не проникне у пластикову упаковку».

Саймон Боксолл, океанограф Саутгемптонського університету сказав виданню The Guardian: «За великим рахунком, якщо вони в кінцевому підсумку зіллють відходи у Тихий океан, це матиме мінімальний вплив на океанічний басейн».

Екологічні активісти побоюються, що зливання тритієвої води в океан може стати звичайним явищем.

«Вони кажуть, що це буде безпечно, тому що океан є великим і вони будуть розбавлені, але це створює прецедент, та, по суті, дозволить будь-кому скидати ядерні відходи в наші моря», – сказав Айлен Міоко-Сміт з Green Action Japan.

Операція з очищення Фукусіми від стихійного лиха, за оцінками, коштуватиме близько 20 мільярдів доларів.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:38:09