понеділок, 17 липня, 2017, 13:14 Суспільство
Померла автор роману «Анжеліка, маркіза янголів»
Померла автор романів про Анжеліку Анн Голон
Померла автор романів про Анжеліку Анн Голон

У Версалі у віці 95 років померла письменниця Анн Голон, автор серії романів «Анжеліка».

Про це в неділю, 16 липня, повідомило агентство AFP з посиланням на дочку письменниці Надін, передає RFI.

Серія історико-пригодницьких романів про Анжеліку, вигадану красуню-авантюристку XVII століття переведена на тридцять мов світу, від слов’янських до японської. Перший роман «Анжеліка, маркіза янголів» був виданий в 1956 році в Німеччині, потім, через рік, у Франції, а ще через рік – в США. Книга миттєво стала бестселером.

Мішель Мерсье в родині Анжеліки. Кадр з фільму
Мішель Мерсье в родині Анжеліки. Кадр з фільму "Анжеліка в гніві", 1964 року

Перші дев’ять романів Симона Шанжо (так звучить справжнє ім’я письменниці) створила в співавторстві з чоловіком, Всеволодом Голубіновим, французьким хіміком російського походження. Симона придумувала фабулу і пригоди, Всеволод працював в архівах. Після смерті чоловіка в 1972 році Анн Голон написала ще чотири романи про Анжеліку.

З 1964 по 1968 рік французький режисер Бернер Бордері зняв п’ять кінофільмів про пригоди Анжеліки в епоху Людовика XIV. Головні ролі зіграли Мішель Мерсьє та Робер Оссейн. Остання екранізація «Анжеліки» вийшла в 2013 році, її зняв режисер Аріель Зейтун.

В результаті неймовірної популярності романів по всьому світі вийшло безліч «продовжень», і Анн Голон довелося судитися з плагіаторами і фальсифікаторами. В даний час на сюжет «Анжеліки» створені також музична комедія, опера і комікси-манга.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 02:21:30