понеділок, 17 липня, 2017, 10:53 Економіка
Одещина планує вийти на ринок ЄС з трюфелями

В Одесі відбулось засіданні Ради із просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. За словами спеціалістів, Україна повинна зламати стереотип великого експортера сировини та збільшувати обсяги продажу готової продукції за кордон.

Про це повідомляє прес-служба Одеської ЛОДА.

«Одеса – один з лідерів розвитку органічного сільського господарства, та треба ловити хвилю. Споживачі на ринках ЄС, Північної Америки, Азії хочуть здорової їжі, яка смакує та хочуть бути впевненими в її якості. Тому органічний ринок в Україні дуже швидко розвивається, ми маємо більше 400 тисяч га земель, які в нас зарезервовані як органічні, і їх буде збільшено», – зауважила заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтерграції Ольга Трофімцева.

Це допоможе розвиватись невеликим господарствам, але є проблема в комунікації: більшість з фермерів просто не знають про переваги для вітчизняних виробників. Наразі Україна має договори про вільну торгівлю із країнами ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, СНД та ще 12 державами.

Для Одещини головні товари експорту – зерно, соняшникова олія, борошно, мед та горіхи. Зокрема, існує проект із трюфелями, який нещодавно почали вирощувати в регіоні. Є цікава для зовнішніх ринків продукція і в галузі машинобудування – канати, кабелі, холодильне обладнання тощо. Особливу увагу, вважають спеціалісти, треба приділяти виноробству. Тут взагалі пропонують створити кластер, щоб дати можливість невеликим виробникам просувати продукцію за кордон. Все це робить регіон одним з основних майданчиків для експорту.

«Загалом на початок цього року на ринках ЄС представлена продукція 11 одеських виробництв. Є унікальні вироби, які, наприклад, наш «Телетек» експортує до 30 країн світу, вже не кажучи про популярність концентратів Кодимського сокового заводу, який забирає всю експортну квоту на сік в країни ЄС. Наразі ми готові стати комунікатором між центральними органами влади та компаніями, яким потрібна підтримка», – наголосила заступник голови ОДА з соціально-економічних питань Світлана Шаталова.

В Мінекономрозвитку зазначають, що вже розробили Експортну стратегію України, яка дозволить вітчизняним виробникам знайти нові ринки збуту та нових партнерів, а головне робити ставки на актуальну для кожного регіону продукцію.

Нагадаємо, що цього року Україна імпортувала 11,2 тонни живих равликів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:40:11