понеділок, 17 липня, 2017, 17:25 Світ
Найбільші банки оголосили про вихід з Асоціації російських банків

Сбербанк, ВТБ, ВТБ 24, Альфа-банк, Газпромбанк, Россельхозбанк і ФК «Открытие» прийняли рішення про вихід з Асоціації російських банків (АРБ), говориться в спільному прес-релізі кредитних організацій.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Найчастіше рішення приймаються президентом асоціації одноосібно і носять популістський характер, а відсутність спокійного і зваженого діалогу між ним і кредитними організаціями перешкоджає подальшому розвитку асоціації», – йдеться в прес-релізі.

Також зазначається, що численні пропозиції членів асоціації про кадрові зміни в керівництві АРБ і зміну її принципів не були почуті.

«З огляду на викладене, ми приймаємо рішення про вихід з асоціації і вважаємо неприпустимими всі її подальші дії, здійснювані від нашого імені», – йдеться в прес-релізі.

У документі наголошується, що найчастіше кредитні організації не залучаються до участі в підготовці найважливіших документів, що визначають напрямки діяльності асоціації. Наявність же в складі асоціації небанківських членів з іншими інтересами привело до втрати статусу АРБ як банківського об’єднання, вважають в кредитній організації.

Згідно з інформацією на сайті асоціації, вона налічує 456 членів, з них 282 – кредитні організації. Членські внески в АРБ залежать від величини капіталу банків: чим більше кредитна організація, тим більша сума внеску. Так, банки з капіталом від 100 млрд рублів (саме в цю категорію потрапляють банки, які заявили про свій вихід) платять в асоціацію 1,5 млн рублів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:51:12