понеділок, 17 липня, 2017, 20:20 Політика
Нардеп пояснив, у чому полягає порушення при призначенні Луценка Генпрокурором

Прокуратура не працює у правовому полі та не виконує свої безпосередні посадові обов’язки.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Олег Купрієнко, народний депутат України.

«Зміни до закону відбулись з порушенням закону», – заявив нардеп, коментуючи заяви головного «радикала» Олега Ляшка до правоохоронних органів щодо зловживання службовим становищем під час зміни закону про ГПУ, що дозволило Луценку бути призначеним на посаду генпрокурора.

«За регламентом, якщо законопроект не набирає відповідної кількості голосів, то вважається відхиленим. На цій же сесії такий же законопроект не можна розглядати», – наголосив гість програми.

Що ж до «тяжких наслідків», як зазначено у заяві, Купрієнко емоційно заявив: «Ви бачите діяльність генерального прокурора Луценка, то якщо це не тяжкі наслідки для України, то я, мабуть, – японський вертолітник… Не працює прокуратура у правовому полі, не виконує свої безпосередні посадові обов’язки».

Нардеп від «Батьківщини» Ігор Луценко зауважив, що проблема із легітимністю генерального прокурора таки існує.

«Він і сам це усвідомлює, тому велика компонента гарячковості у його діяльності шкодить іншій конструктивній діяльності прокуратури, яка насправді є, але невелика, на жаль. Вона надзвичайно шкодить усім іншим справам», – зазначив гість програми.

Ігор Луценко також наголосив, що нинішня ситуація небезпечна тим, що існує повна безвідповідальність ГПУ. Нардеп навів приклад щодо Вадима Новинського, стосовно якого досі немає підозри і це дає йому підстави говорити про політичне переслідування, мовляв, звинувачення досі немає. Інший приклад – нардеп Мосійчук, щодо якого суд виніс рішення про грубі порушення процедури. За це, каже Ігор Луценко, ніхто не несе відповідальності.

«Давайте створимо механізми, коли буде відповідальний Генпрокурор, головуючий в парламенті у цей момент (а на той момент Гройсман був) тощо», – каже Ігор Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 20:58:10