понеділок, 17 липня, 2017, 16:23 Суспільство
На Самбірщині відзначили 73-тю річницю створення Головної визвольної ради

У неділю, 16 липня, у Сприні на Самбірщині відзначили 73-тю річницю створення у цьому селі Української головної визвольної ради – органу національно-визвольної боротьби України проти нацистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації в часи Другої Світової війни.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

У вітальному слові голова ЛОДА Олег Синютка зазначив, що українцям, особливо молоді, слід знати і пам’ятати історичні місця України.

«Ми повинні шанувати ті місця, де були народжені, де зростали, де боролися наші герої. Нащадки героїчної УПА є героями на тих теренах нашої держави, на які зазіхнув агресор. Наші нові герої втілюють у реальність те, за що боролись, і гинули бійці УПА та члени Української Головної Визвольної Ради», – наголосив Олег Синютка.

За його словами, засновники УГВР створили праобраз майбутнього парламенту України.

Опісля священики відслужили поминальну панахиду за борцями за волю України.

Нагадаємо, Українська головна визвольна рада (УГВР) – орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе «верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі» (Тимчасовий устрій УГВР), утворений в Україні наприкінці Другої світової війни з ініціативи УПА й ОУН(б). Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН, хоч остання залишалася організаційною й ідеологічною базою УГВР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 17:09:27