понеділок, 17 липня, 2017, 17:41 Економіка
На Черкащині селяни відмовляються здавати молоко посередникам

Чимало селян на Черкащині давно вже перестали здавати молоко заготовачам. Здебільшого господарі продають молочну продукцію односельцям та на місцевих базарах.

Про це кореспондент сайту «Економіка сьогодення» дізнався, відвідавши Катеринопільський центральний ринок.

«Не здаю заготовачам молоко уже давно. Зараз вони платять 4 грн за літр. Це взагалі копійки. Я давно займаюсь молочним бізнесом і скажу, що вигідніше молочну продукцію самостійно продавати. Частину молочних продуктів реалізуємо ще вдома, а частину веземо на базар. Люди нас добре знають і швидко розкуповують нашу продукцію», – говорить продавець із Катеринопільщини Ніна Костенко.

На базарі трилітрова банка молока коштує 25 грн. Сметану можна придбати за 40-45 грн за літру, домашній сир – за 40-50 грн. сироватку – 2 грн за літру. Так продає більшість господарів. Всі стверджують, що попит на домашню молочку високий. Дехто навіть до ринку не встигає довозити – ще вдома приймає та виконує замовлення. Ті, хто торгує продукцією на базарі теж усе спродують без залишків.

«Звісно, молочна продукція затребувана. Адже навіть у селі не кожен господар тримає корову. Наша сім’я ніколи не тримала корови. Тож ми завжди купуємо сметану, молоко та сир», – говорить господиня Людмила Лисенко.

Продавці скаржаться, що закупівельна ціна на молоко дуже низька, а доглядати за коровами праця не легка.

Нагадаємо, що в Україні думають відмовитися від молока другого сорту, що виробляють у домогосподарствах. Також повідомлялось про те, що Україна в дев’ять раз більше експортує молоко, ніж імпортує.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:50:44