понеділок, 17 липня, 2017, 12:05 Економіка
Ліквідація ПриватБанку обійшлася б державі у більш ніж 90 млрд гривень, – Рожкова

Ліквідація ПриватБанку коштувала би державному бюджету понад 90 млрд гривень.

Про це в інтерв’ю Finance.liga.net розповіла заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За її словами, на момент націоналізації в ПриватБанку було зосереджено близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які, у разі ліквідації банку, довелося б у короткий термін виплачувати.

«Суму розрахувати досить складно. Якщо ми говоримо про прямі витрати бюджету, то в банку на момент націоналізації було близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню», – розповіла Рожкова.

Крім того, у банку знаходилися кошти малого і середнього бізнесу, який в разі ліквідації фінустанови втратив би всі свої кошти.

Рожкова пояснила, що банкрутство ПриватБанку призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

Також, за словами заступника голови НБУ, виплата вкладів в короткий термін призвела б до неминучої емісії, що, в свою чергу, негативно вплинуло б на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить, постраждали б інші банки й економіка в цілому.

Нагадаємо, докапіталізація ПриватБанку коштувала державі 7% ВВП. ПриватБанк був націоналізований 16 грудня 2016 року, пише «РБК-Україна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:37:30