понеділок, 17 липня, 2017, 10:29 Економіка
Кримчани можуть позбутися своїх боргів перед українськими банками

Окупаційна влада півострова підготувала закон, який дозволить звільнити кримчан та місцеві компанії від сплати боргів за українськими кредитами до 5 млн рублів. Це дасть безпрецедентні пільги при погашенні боргів на великі суми.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на «Комерсант».

У п’ятницю Держдума прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

У законі вказано, що вимагати погашення боргів можуть ті російські компанії, які акредитовані при Фонді захисту вкладників. Наразі у ФЗВ є чотири компанії – вони скупили понад 1 мільярд руб боргів.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, повинне буде перерахувати у фонд 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

Однак конкретні правила, що регулюватимуть відносини фонду та позичальників, пропонують передати на рівень Криму та Севастополю. А тут вже готують спеціальний закон, який, по-суті, ліквідує більшість боргів.

За інформацією «Ъ», в цьому проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає більшість громадян Криму і індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

Тому питання колекторів закриють автоматично. У свою чергу, вони заявляють, що боржники й зараз не збираються гасити рахунки.

«Ми купували борги українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати буде нічого. Якщо будуть масові прощення боргу, хто відшкодує нам збитки?», – дивується керівник одного з агентств, що працюють в Криму.

Крім того, очікують, що рада ФЗВ матиме право списувати борги понад 5 млн руб за обставинами, які матимуть істотне значення для особистості позичальника.

Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати вельми пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися від суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 21:45 :55