понеділок, 17 липня, 2017, 23:00 Події
Гордєєв: Лісові пожежі на Херсонщині спричинені навмисними підпалами

Причиною численних лісових пожеж, які протягом останнього часу буквально накрили Херсонщину, є умисні підпали.

Про це поінформував журналістів у Херсонській облдержадміністрації голова ОДА Андрій Гордєєв, – повідомляє Укрінформ.

«145 підпалів, загорянь, як їх називають, – це 180 гектарів лісу вже згоріло (в області протягом останнього часу). Ми постійно просто бігаємо між тими підпалами, які є, ми залучаємо військових, ми постійно залучаємо авіацію. Сьогодні ми провели штаб, зібрали всю інформацію щодо характеру цих загорянь, і доходимо висновку, що тут категорично є людський фактор. І судячи з характеру підпалів і так далі, це фактор умислу», – розповів Гордєєв.

За його словами, тут чітко простежується прямий умисел саме на підпал. «Як тільки вітер – у нас відразу пожежа, ліс горить. Тобто, люди, які професійно знають, як його правильно підпалити, щоб він горів. Професійність підпалів насторожує», – наголосив голова ОДА.

Гордєєв зазначив, що з огляду на ситуацію, яка склалася, в області буде вжито низку заходів для запобігання лісовим пожежам. «Ми вводимо низку заходів. Зокрема, це заборона взагалі відвідування наших лісів до закінчення пожежонебезпечного періоду, це патрулювання (в лісах) волонтерів і поліції, це відеоспостереження по всьому лісу, це робота спецслужб і так далі», – заявив голова ОДА.

Що ж до мети, яку переслідують палії лісу, то наразі розглядаються, як сказав керівник області, кілька версій. У тому числі й та, що стосується обороноздатності регіону – враховуючи той факт, що частина лісових пожеж виникли саме поблизу розташованих в області військових об’єктів.

Херсонщина на сьогодні є одним із найменш заліснених регіонів України. До 2007 року показник заліснення території області становив 4,4%. Після великих лісових пожеж 2007 та 2012 років він зменшився до 3%. На сьогодні в результаті висадження нових лісів показник заліснення вдалося збільшити, і він знову перевищив 4%. Проте у низці районів області лісистість становить менше 1% їх території. Виключна більшість існуючих на сьогодні на Херсонщині лісових масивів, і зокрема, хвойних, є рукотворними, висадженими для закріплення пісків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:07:08