понеділок, 17 липня, 2017, 13:41 Економіка
Геологічна галузь може принести бюджету мільярдні прибутки, – в. о. голови Держгеонадр

Геологічна галузь здатна принести бюджету мільярдні прибутки, якщо вдасться залучити світових гігантів на український ринок з розробки надр.

Про це заявив т. в. о. голови Держгеонадр України Олег Кирилюк в своєму інтерв’ю «Газеті по-українськи».

«В Україні існує думка, що у нас настільки багата земля, що за свої надра ми повинні отримати неймовірно велику суму коштів. Але інвестиційні проекти можуть бути привабливими лише тоді, коли вони точно окупляться максимум за 10 років. І дохід грає не маленьку роль, адже він повинен бути не менше, ніж на світових ринках з співставними обсягом ресурсів. Зважаючи на те, що Україна належить до країн, які ще в стадії трансформації, інвестор розуміє, на які ризики він іде», – вважає Олег Кирилюк.

Першим він наводить приклад співпраці уряду Монголії. В 2016 році компанії Rio Tinto та Turquoise Hill Resources затвердили розробку одного родовища Oyu Tolgoi. Розмір інвестицій колосальний – 5,3 млрд дол. Завдяки такій угоді уряд Монголії покращить бізнес-клімат і підвищать економічний потенціал країни. А вже в 2027 році буде вироблено 500 000 тон міді. Такі об’єми для країни зі скромними запасами будуть гарантувати розвиток економіки на десятиліття.

Також не менш привабливий проект та сама компанія RioTinto втілила в життя на півострові Кейп-Йорк в Австралії. Де будуть видобувати боксити, які є необхідною сировиною для виготовлення алюмінію. Сума контракту склала захмарну цифру як для цього регіону – 900 млн. доларів. Такі інвестиції допоможуть не тільки окремо взятому краю, а й охоплять цілу країну, вважає нещодавно обраний керівник Держгеонадр.

Олег Кирилюк наголошує, що хоч розвиток переробних виробництв є пріоритетно важливим для зростання української економіки, однак потенціал розширення надрокористування на більш вигідних для держави умовах, ніж було донині, ще далеко не вичерпаний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 11:05:42