понеділок, 17 липня, 2017, 17:06 Політика
Без суспільного тиску не вдасться добитись змін до виборчого законодавства, – Іллєнко

Якщо закриті списки вигідні усім без виключення олігархічним партіям, то мажоритарна виборча система – владі. Адже саме за допомогою мажоритарників правляча сила формує більшість у парламенті. Тож суспільству потрібно давити на ВР, аби депутати нарешті взялися за зміни до виборчого законодавства.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Хоча й зміна виборчого законодавства – одна із вимог Майдану, це питання навіть не обговорюється. Адже вони просто невигідні нинішній владі.

«Нинішній закон, де порівну існують закриті списки і «мажоритарка» – єдиний спосіб отримати парламент, який буде біль-менш лояльним до виконавчої влади», – переконаний нардеп.

Закриті партійні списки вигідні олігархічним партіям, які, завдяки цьому, можуть продавати місця у своїх політ силах. Тож тут немає різниці – йдеться про владу чи опозицію. Та мажоритарна система – вигідна саме владі. Адже ще, починаючи з часів Кучми, більшість формували за рахунок депутатів-мажоритарників.

«Мажоритарка, в першу чергу, вигідна владі, тому що це можливість проводити потрібних людей до парламенту через адмінресурс та підкуп. Зазвичай, вони йтимуть без партійних брендів, як це було у 2012 році, коли усі кандидати від тодішньої влади по Центральній та Західній Україні не називали себе представниками «Партії регіонів», а незалежними мажоритарниками. Однак там, де змогли пройти – за рахунок підкупу та адмінресурсу – усі опинились під контролем тодішньої влади», – розповів Іллєнко.

Саме за допомогою цих представників у ВР Януковичеві вдалось втримати парламент під контролем ще до революції.

Та, зараз, як ніколи, назріла необхідність зміни назріла. Тож, на думку нардепа, останнє корисне, що здатний зробити парламент, – змінити виборче законодавство.

«Без суспільного тиску, без тиску вулиці, громадянського суспільства та медіа, нічого не буде. Ніхто не наступатиме просто так на горло власній пісні», – переконаний Іллєнко.

Він зазначив: хоча й сам неодноразово вигравав на мажоритарному окрузі, та голосуватиме за відміну цієї системи. Окрім того, важливо і відмінити закриті списки.

«Однак, на жаль для більшості це буде проблемою. Тому, щоб цього добитися потрібен максимальний тиск на кожного депутата та на кожну фракцію. Тому що по-іншому це просто не спрацює», – підкреслив Андрій Іллєнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 10:07:32