понеділок, 17 липня, 2017, 17:33 Світ
29% литовців переживають, що Росія нападе на їх країну

Литовський центр соціальних досліджень провів дослідження, де оцінив, чого найбільше бояться громадяни цієї країни. У ньому все побудоване на психологічному переконанні, почуттях людей, а не на об’єктивній реальності. Так, еміграція та безробіття – найнебезпечніші. Агресія Росії – 16 в списку.

Про це повідомляє «Український тиждень».

Згідно з опитуванням, найбільшою проблемою респонденти вважають еміграцію і безробіття – 90%. Далі йде злочинність, забезпечення енергетичної безпеки, погана енергетична ситуація, бідність.

У переліку проблем був 21 пункт. Загрозу з боку Росії назвали 16-тою.

Дослідниця зазначила, що такі дані можуть стати «скарбом» для кремлівських ЗМІ, які будуть інтерпретувати результати на свій розсуд.

На питання про те, що литовці відчувають щодо Росії, 15% респондентів відповіли, що вони бояться її агресивної політики. До того ж, на питання «Яке перше слово або поняття спадає на думку, коли чуєш слово Росія?» опитані назвали два пов’язані з негативом явища – конфлікти й агресія.

Однак 29% жителів бояться, що Росія може напасти на Литву – і почнеться війна.

Дослідження також показало, що найважливіші фактори, які впливають на суб’єктивну безпеку – це вік, місце проживання, сімейне і фінансове становище, національність і ставлення до радянських часів.

Останній фактор доводить, що чим позитивніше ставлення до радянського часу, тим скептичніше респондент оцінює Литву, і навпаки.

А ті жителі, які часто дивиться російські канали, менше вважають Росію загрозою. Серед тих, хто кожен день дивиться російські канали всього 20% вбачають в Москві небезпеку.

Додамо, в опитуванні взяли участь 1009 мешканців Литви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 23:10:37