неділя, 16 липня, 2017, 8:59 Суспільство
Суперником Путіна на виборах може стати його «двійник»

На виборах президента Росії у 2018 році може з’явитися несподіваний кандидат – російський режисер Микита Михалков, відомий своєю антиукраїнською позицією.

Як йдеться в матеріалі «Нової газети», офіційно про це не оголошували, проте рекламна кампанія вже стартувала. У кінці червня в мережу виклали фільм «Лоботомія», де з Михалкова роблять чи не єдиного борця з «ліберальною загрозою» в Росії.

Результат пошуку зображень за запитом "фото никита михалков"

«У фільмі тривожним голосом у стилістиці одіозних фільмів НТВ розповідалося, як усі російські ліберали під керівництвом Джорджа Сороса хочуть «стравити між собою еліти всередині країни і... перетворити росіян у слухняне довірливе бидло», щоб захопити владу. Протистояти цьому злу може тільки одна людина – режисер Микита Михалков. Він бореться з Єльцин-центром, не даючи «масово витравляти повагу до своєї Батьківщини» у росіян. Він атакує Сороса, відстоює національну самосвідомість росіян... За це Михалкова труять усіма доступними способами», – пише автор.

За словами європейського політтехнолога Джеймса Вілсона, фільм повинен стати точкою старту передвиборної кампанії Михалкова. Нібито його повинні були показати по одному з центральних каналів Росії. Після цього Михалков оголосить про своє висунення і стане, по суті, двійником Путіна справа: йому можна буде говорити все те про лібералів і Захід, що сам президент сказати не зможе.

Російський соціолог Степан Гончаров оптимістично налаштований на участь режисера у виборах.

«Михалков завжди в суспільній свідомості знаходиться серед авторитетних людей Росії – не перший, але в списку. Якщо він змінить свою риторику на менш жорстку щодо деяких персоналій, може отримати «кілька відсотків», – сказав він.

За словами соціолога, завдання фігур, подібних Михалкову, на виборах – «відтягнути» якісь голоси в інших кандидатів.

Відомий політолог Дмитро Орєшкін назвав можливе висунення режисера цікавим.

«Якщо будуть брати участь всі ті ж Зюганов, Жириновський, Явлінський – буде вже навіть не смішно. Потрібно додати «родзинку», а оскільки вона повинна бути узгоджена, то одним із варіантів і може бути Михалков. Його всі знають, його багато, напевно, люблять. Він може набрати 10-12% – і нікому не буде образливо, Путіну не буде прикро. А з іншого боку – така-сяка конкуренція», – наголосив Орєшкін.

Сам Михалков, як пише видання, від перспектив скласти конкуренцію Путіну на виборах поки відхрещується

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:00:33