неділя, 16 липня, 2017, 7:38 Суспільство
На основі знимків NASA створило відеоекскурсію по Плутону і Харону

Вчені місії New Horizons з допомогою фотографій, отриманих апаратом під час прольоту над поверхнею карликової планети, створили відео Плутона і Харона, які дозволяють розглянути всі особливості поверхні небесних тел.

Відео опублікували на сайті NASA, – повідомляє  ua.112.ua.


Поверхня супутника Харона

«Ця драматична естакада Плутона починається над гірськими землями до південного-західу від великої площі азотної крижаної рівнини, неофіційно названої «Супутник Планітіа». Глядач спочатку проходить через західну околицю Супутника, де він межує з темною, кратерною місцевістю Ктулху Макула, з масивними гірськими хребтами, розташованими на рівнинах праворуч. Екскурсія переміщається на північ, проходячи повз міцного і розламаного високогір’я Вояджер-Терра, а потім повертається на південь по Піонер-Терре, яка показує глибокі і широкі ями. Закінчується над клинком місцевості Тартар-Дорса на далекому сході від півкулі», – описують в агенстві політ над Плутоном.

«Не менш захоплюючий політ над Хароном починається високо над півкулею. Нові обрії видно з близької відстані, потім – по глибокому широкому каньйону Сереніті Часма. Огляд пересувається на північ, проходячи через кратер Дороті Гейл і темний полярний капюшон Мордора Макули. Політ потім повертає на південь, покриваючи північну місцевість Оз-Терра, і закінчується на плоских екваторіальних рівнинах Вулкана Планум і «плавних горах» Кларка Монтеса», – йдеться в описі Харона.

Топографічний рельєф перебільшений в два-три рази в цих фільмах, щоб підкреслити топографію: кольори поверхні Плутона і Харона також були розширені, щоб підкреслити деталі, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, космічна станція NASA New Horizons сфотографувала Харон 14 липня 2015 року. На зображенні високого дозволу, де поєднані знімки в блакитному, червоному і інфрачервоному кольорі, зроблені приладом Ralph/Multispectral Visual Imaging Camera (MVIC), видно полярний регіон червонуватого кольору. Неофіційно його назвали Мордор Макула. Вчених довгий час хвилювала загадка червонуватого відтінку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:04:52