неділя, 16 липня, 2017, 23:59 Події
Депутати придумали водіям нові обов’язки і штрафи
Фото: ternograd.te.ua
Фото: ternograd.te.ua

Нардепи пропонують Раді зобов’язати водіїв проходити тест на тверезість і ввести штрафи за водіння у п’яному вигляді до 41 тисячі гривень.

Відповідний документ №6679 на розгляд парламенту подала група депутатів на чолі з представником БПП Мустафою Найємом, – передає autodriving.net.

Автори законопроекту пропонують додати ще одну підставу для зупинки автомобіля – перевірку на стан сп’яніння в певних «пунктах тверезості». Причому водій зобов’язаний пройти перевірку на місці, а відмова – це привід для окремого штрафу.

Відзначається, що місце перевірки на стан сп’яніння повинні визначити завчасно і обладнати спеціальними дорожніми знаками, де кілька екіпажів поліції одночасно перевірятимуть всіх водіїв.

Разом з тим, згідно з документом, поліцейські повинні перевіряти тільки стан алкогольного сп’яніння, а щодо інших різновидів сп’яніння – направляти в медустанову.

Відповідальність за управління автомобілем в нетверезому стані пропонують встановити в залежності від рівня сп’яніння:

- від 0,2 до 0,5 проміле у видихуваному повітрі та / або крові – штраф 10 200 грн;

- більше 0,5 до 1 проміле у видихуваному повітрі та / або крові або керування в стані наркотичного або іншого сп’яніння, або повторне керування в стані легкого сп’яніння – штраф 10 200 грн з позбавленням права керування на 1 рік;

- більше 1 до 2 проміле у видихуваному повітрі та / або крові або керування в стані наркотичного або іншого сп’яніння – штраф 20 400 грн з позбавленням права керування на 3 роки;

- більше 2 проміле у видихуваному повітрі та / або крові або відмова від проходження огляду на стан сп’яніння або перевірки на стан сп’яніння – штраф 40 800 з позбавленням права керування на 3 роки;

- повторне керування в стані сп’яніння протягом року – штраф 40 800 з позбавленням права керування на 3 роки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 00:18 :27