субота, 15 липня, 2017, 21:22 Економіка
Молдова та Україна відкриють спільний митний пункт з боку Придністров’я

17 липня в українському селі Кучурган буде офіційно відкритий перший молдовсько-український митний пункт на придністровській ділянці кордону («Кучурган-Первомайськ»).

Як повідомляє Newsmaker з посиланням на джерела, очікується, що участь у відкритті КПП візьмуть президент України Петро Порошенко і прем’єр Молдови Павел Філіп.

За їх словами, Філіп і Порошенко приїдуть в Кучурган 17 липня, щоб бути присутнім на офіційному запуску першого спільного посту. Це повинно підкреслити значимість події.

Спільний молдовсько-український митний пункт пропуску «Кучурган-Первомайськ» мав запрацювати ще 31 травня цього року. Але цього не сталося. У МЗС Молдови затримку пояснили технічними причинами, а в прикордонній поліції Молдови – питаннями логістики та облаштування пункту пропуску, передає Еспресо.

У МЗС Молдови раніше пояснювали, що спільний молдовсько-український контроль в пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» буде запроваджуватися поетапно і «жодним чином не обмежить інтереси юридичних і фізичних осіб з придністровського регіону».

На першому етапі, відзначали у відомстві, співробітники молдавської митниці разом з українськими службами контролюватимуть тільки експортні потоки, що йдуть в українські морські порти або в інші напрямки.

На другому етапі співробітники молдовської митниці та прикордонної поліції разом з представниками українських контролюючих органів будуть повністю контролювати на кордоні експортно-імпортні потоки, транспортні засоби та фізичних осіб так, як це передбачено на інших пунктах пропуску спільного контролю на молдовсько-українському державному кордоні.

Нагадаємо, Молдова має намір запропонувати Придністров’ю «особливу» автономію.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 19:52:45