субота, 15 липня, 2017, 12:30 Економіка
Екологічні збитки на контрольованому Україною Донбасі – близько 15 млрд грн, – Вакараш

Фахівці Міністерства екології та природних ресурсів України підрахували, що лише на підконтрольних Києву територіях Донбасу екологічні збитки, спричинені військовою агресією, становлять близько 15 мільярдів гривень. Причому й ця сума досить не точна. Остаточно оцінити втрати зможемо лише відновлюючи природні об’єкти. Тож у підсумку може вийти, що витрати на регенерацію будуть колосальними.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Почути Україхну» (щоп'ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш.

«Міністерство екології та природних ресурсів України провело розрахунки щодо втрат, які були спричинені агресією на Донбасі. Екологічні збитки ми оцінюємо, орієнтовно, у 15 мільярдів гривень. До уваги брали нанесену шкоду навколишньому середовищу на підконтрольній Україні території – переважно повітрю та воді. Також прораховували земельні збитки, внаслідок бомбувань і т.д.», – розповів Вакараш та разом із тим наголосив, що йдеться про втрати на підконтрольних Києву територіях Донбасу. Адже Міністерство не мало можливості підрахувати збитки в окупованих районах.   

Окрім того експерт зазначив, що наразі неможливо оцінити усі втрати у сфері екології, які завдала війна на сході України.

«Ми склали перелік критичних об’єктів на Донбасі і моніторимо те, як ситуація може скластись надалі. Тож п’ятнадцять мільярдів, про які йшлося, це лише по тих об’єктах, що перебувають у сфері управління Мінекології. Тому й оцінити на сьогодні усі збитки завдані сходу України – неможливо», – заявив Вакараш.

Та остаточно дізнатись точну суму, вдасться лише відновлюючи об’єкти. Тож у підсумку може вийти, що витрати на регенерацію будуть колосальними.

«Усі відновлювальні роботи сусуватимуться і в кінці можуть виникнути трильйонні суми. Тому ми працюємо над тим, щоб мати реальну картину, на які показники ми можемо вийти», – зазначив Віктор Вакараш.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 01:41:11