п'ятниця, 14 липня, 2017, 16:09 Економіка
У рамках реформи підвищать насамперед ті пенсії, які призначені багато років тому, – експерт
Фото: domik.ua
Фото: domik.ua

У рамках реформи варто очікувати збільшення пенсій насамперед для тих пенсіонерів, кому пенсія призначалася багато років тому

Про це у коментарі ІА ZIK заявив директор Центру економічної стратегії, член Ради Реанімаційного пакета реформ Гліб Вишлінський.

«Відбулося лише перше читання, але якщо пенсійна реформа у подібному вигляді буде прийнята, це дозволить вирішити кілька важливих питань. Зокрема, питання збалансування пенсійної системи через встановлення вищих вимог до трудового стажу. Реформа частково вирішує питання виведення зайнятості з тіні через більші стимули для людей працювати з офіційним оформленням, оскільки це дає необхідну кількість років стажу. Також ці зміни підвищують справедливість, оскільки, наприклад, якщо люди працюють в тіньовій економіці або за кордоном і не сплачують внески до Пенсійного фонду, то, відповідно, вони мають менше пенсійне забезпечення в Україні», – зазначив експерт.

Також він вважає, що так зване «осучаснення» пенсій, заплановане урядом, фактично вирівняє ситуацію для пенсіонерів різного віку.

«Те, що відбувалося протягом останніх років, коли пенсії не індексувалися, а нові пенсії призначалися вже на вищому рівні, призводило до того, що найстарші пенсіонери, які вже не здатні ні дня працювати, ставали одним із найбідніших прошарків українських громадян, оскільки їхня пенсія була близько мінімальної», – сказав Гліб Вишлінський.

Тобто, за його словами, у рамках цієї реформи варто очікувати збільшення пенсій для нинішніх пенсіонерів. «Це осучаснення має вже з 1 жовтня призвести до підвищення пенсій для великої частки насамперед тих пенсіонерів, кому пенсія призначалася багато років тому», – пояснив він.

На думку експерта, більш жорсткі вимоги щодо трудового стажу покликані зменшувати дефіцит Пенсійного фонду.

Що стосується осучаснення пенсій, то зараз для цього вже є ресурс за рахунок підвищення мінімальної зарплати, вважає Вишлінський. «Це вивело частину зарплат з тіні, оскільки ті підприємства, які сплачують мінімальну зарплату і все інше видають у конвертах, вони, відповідно, були змушені платити більшу суму», – сказав він.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада прийняла урядовий проект пенсійної реформи за основу. За законопроект №6614 у першому читанні проголосували 282 депутати.

Цим проектом передбачається відновлення диференціації розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку і страхового стажу та перегляд умови індексації пенсій.

Документ не передбачає підвищення пенсійного віку за наявності 25 років трудового стажу, люди без страхового стажу зможуть виходити на соціальну пенсію в 63 роки, а люди з менш ніж 15 роками трудового стажу – в 65 років. Ті, хто хоче вийти на пенсію раніше, ніж 65 років, але має менше, ніж 25 років трудового стажу, зможуть доплатити в Пенсійний фонд для швидшого виходу на пенсію.

Раніше повідомлялось, хто після реформи буде отримувати найвищі пенсії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:44:30