п'ятниця, 14 липня, 2017, 15:41 Львів
Священик Свято-Успенської Святогірської лаври відмовився молитися за полеглих бійців, бо ті – греко-католики

Священик Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ (МП), що на Донеччині, відмовив українському бійцеві провести богослужіння за загиблими побратимами. Мовляв, відспівувати буде лише православних, а греко-католики для нього – єретики та вороги Бога.

Про це йдеться у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щочетверга о 20:30) на телеканалі ZIK.

Більшість українських бійців, які воюють на сході, сповідують християнство. Тож для них важливо «відспівати» своїх загиблих побратимів. Так, боєць Василь, який із 2014 до 2015 року провів на фронті у батальйоні «Айдар», попросив у священика Свято-Успенської Святогірської лаври Московського патріархату – адже більшість храмів Донеччини підпорядковуються саме цій конфесії – провести службу за полеглих бійців. Та відповідь церковнослужителя вояку просто вразила.

«Можна відспівати хрещених і православних. Не хрещених і неправославних – неможна», – наголосив отець.

Василя ж зацікавило, чи стане проблемою, якщо загиблі були греко-католиками. Та душпастир заявив, що таких бійців відспівувати не буде, мовляв «вони – єретики, і взагалі не в церкві».

«Нехай йдуть на Захід і подають там. Нам із ними не по дорозі», – відрубав отець та додав, що «греко-католики – вороги Бога». Адже, за його словами, усе це написане у Біблії.

Тож, аби зрозуміти такі релігійні погляди, журналісти звернулися по коментар до священика Української православної церкви Московського патріархату В‘ячеслава Литвиненка.

«Якщо справді були такі моменти, то вважаю, що це неправильно. Адже завдання священика –молитись за загиблого воїна. Тому треба молитися постійно і на прохання християнина, подати записку за упокій. Однак, я не володію інформацією, що у цьому були відмови», – прокоментував священик УПЦ МП В’ячеслав Литвиненко.

Довідка.

Співвідношення релігійних громад різних конфесій на території України є різною, в залежності до регіону:

Західний регіон: Українська православна церква Московського патріархату – 25%, Українська православна церква Київського патріархату – 16,8%, Українська греко-католицька церква –25,2%. Всі інші – 33%

Центральний регіон: Українська православна церква Московського патріархату – 44,1%,  Українська православна церква Київського патріархату – 14,7%, Українська греко-католицька церква –0,8%. Всі інші – 40,4%.

Північний регіон: Українська православна церква Московського патріархату – 44,5%; Українська православна церква Київського патріархату –18,5%; Українська греко-католицька церква – 1%. Всі інші – 36%.

Південний регіон: Українська православна церква Московського патріархату – 40,5%; Українська православна церква Київського патріархату – 10%; Українська греко-католицька церква – 2%. Всі інші – 47,5%

Східний регіон: Українська православна церква Московського патріархату – 42,9%; Українська православна церква Київського патріархату – 8%; Українська греко-католицька церква – 1,3%. Всі інші – 47,8%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:51:56