п'ятниця, 14 липня, 2017, 11:47 Політика
МВС лобіює антизброярський закон, – Учайкін

Міністерство внутрішніх справ України робить усе, щоб унеможливити прийняття закону про зброю, який би дозволив громадянам реалізовувати своє законне право на неї. Адже тоді Міністерство втратить монополію на цьому ринку.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав голова Української Асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

«У мене є всі підстави стверджувати те, що МВС є головним антизброярським лобістом. Використовуючи своє достатньо впливове лобі у Верховній Раді України, а також власні можливості, Міністерство робить все, щоб унеможливити сам факт ухвалення закону або ж – прийняти його у тому вигляді, який нікого не влаштує», – розповів Учайкін.

Експерт нагадав, що організація, до якої він належить, уже намагалася співпрацювати із МВС, щоб допомогти з‘ясувати, яким би мав бути закон про зброю.

«Свого часу завдяки ініціативі нашої асоціації і деяких ще афілійованих з нами організацій, ми ініціювали громадські слухання щодо наказу МВС №622, який сьогодні діє. Спочатку все було добре – ми з головою Громадської ради при МВС України Володимиром Мартиненком виходили і спілкувалися з пресою. Однак, коли дійшло до формування робочої групи, про нас забули», – розповів Учайкін.

Та, за його словами, попри це, Асоціація власників зброї продовжувала писати листи до них.

«Ми надіслали 14 листів напрацювань щодо негайних змін у зброярському законодавстві. Але про нас знову забули на тривалий час. Та в один прекрасний момент дізнаємося, що у Мін‘юсті уже відбувається реєстрація нового наказу. Разом з тим Міністерство внутрішніх справ, порушуючи закон про інформацію, вчасно не надало нам відповідь на запити – вони почали надходити лише зараз. І попри те, що на МВС складаються акти з боку уповноваженого з прав людини, вони роблять все що завгодно, щоб тему законного права громадян на зброю не реалізовувати», – додав Учайкін.

Тож, на його думку, пропонований Асоціацією законопроект, не влаштовує МВС через ризик втрати монополії на ринку зброї для цивільного населення.

Проте така заява обурила голову Громадської ради при МВС України Володимира Мартиненка. Найперше, він наголосив, що в Україні закони ухвалює лише Верховна рада, а не Міністерство внутрішніх справ.

«Окрім того, сьогодні досі немає якогось закону про зброю, а він дуже потрібний. Та головне питання – що у цьому документі буде написано», – прокоментував Мартиненко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:31:17