п'ятниця, 14 липня, 2017, 12:56 Політика
Де-юре в Україні – вільний обіг зброї, бо немає закону, який його обмежує – адвокат

Через те, що в Україні не ухвалене зброярське законодавство, юридично вільний обіг зброї не заборонений. Адже ще із 2007 року у нас немає закону, який би його обмежував.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав адвокат Віталій Коломієць.

«Якщо говорити термінологією, то в Україні діє загальний принцип, який каже, що коли немає відповідного закону, який обмежує чи забороняє, то обіг речей називається вільним. Тобто, де-юре в Україні вільний обіг зброї», – розповів Коломієць.

У тому, що зброярські закони досі не регульовані на законодавчому рівні, в першу чергу, І винна правоохоронна система.

«Свого часу сфера обігу зброї була віддана на відкуп МВС. Міністерство внутрішніх справ звичайно є спадкоємцем НКВД, тож сильно заморочуватись якимись конституціями і законом вони, напевно, не хотіли. Адже є інструкції і накази, які звикли виконувати  самим та ще й примушувати громадян жити на підставі міліцейських інструкцій, а не законів», – вважає адвокат.

Він наголосив: потрібно прийняти закон, яким буде чітко визначено поняття, права і обов’язки щодо питання власності на зброю.

«Тоді це дасть нам можливість провести межу, і визначити, що таке дійсно легальна і нелегальна зброя та як її застосовувати. Адже, якщо зараз говоримо про обіг, то де-юре він вільний, бо немає закону, який його обмежує», – підсумував Коломієць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:31:21