п'ятниця, 14 липня, 2017, 13:47 Львів
Частину сміття зі Львова приймають в інших областях, – ЛОДА
Вивіз сміття у Львові. Фото: loda.gov.ua
Вивіз сміття у Львові. Фото: loda.gov.ua

Станом на сьогодні зі Львова повністю вивезено сміття з усіх перенакопичених майданчиків. За час, поки координацію цього процесу здійснює ОДА, загалом з міста вивезено 12 тис. тонн відходів. Із них через зважувальні комплекси – 9 тис. тонн.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук, передає кореспондент ІА ZIK.

«На сьогодні повністю всі перенакопичені майданчики міста Львова прибрано і всі перевізники виходять на поточне прибирання сміття. Усі вони мають місця для утилізації твердих побутових відходів, проблем із вивезенням уже не повинно бути. І поточне прибирання буде здійснюватися згідно з тими графіками, які були встановлені міською радою», – зазначив він.

За його словами, останнє сміття сьогодні вранці вивезли з вулиці Коновальця. На зауваження журналістів, що відомо про купи невивезеного сміття на вулицях Пасічній і Сокільницькій, Назарій Романчук відповів, що ця інформація буде перевірена і перевізник буде покараний.

«Я особисто координував до 6-ї ранку вивезення сміття з перенакопичених майданчиків. Учора ми мали звірку з Львівською міською радою, щоб не було розбіжностей в тих даних, які вони подають, – зазначив він. – За тою інформацією, яку надала міська рада щодо перенакопичених майданчиків міста Львова, на сьогодні таких майданчиків немає».

Також, за словами Романчука, є перенакопичення сміття на перевантажувальній станції «Північній» (понад 3 тис. тонн) і на станції у Винниках (близько 500 тонн), але впродовж місяця воно має бути вивезене – відповідне доручення вже дано перевізникам. Натомість 2,5 тис. тонн уже вивезли зі станції на вул. Богданівській.

Окрім того, директор департаменту повідомив, що спільно з громадськими активістами здійснюється посилений контроль за вивезенням сміття, «щоб воно дійсно доходило в ті місця, де має бути утилізовано».

Він поінформував, що сміття зі Львова приймають полігони області в усіх тих містах, які раніше підписали меморандум про співпрацю, а також частину сміття вивозять за межі Львівщини.

«На сьогодні вже є ряд міст, які приймають сміття, і в подальшому цей перелік буде розширюватись. Ми дякуємо за підтримку Кабміну, а також мерам відповідних міст і облдержадміністрацій», – заявив Назарій Романчук.

Водночас він не уточнив, куди саме за межі області вивозять сміття зі Львова, зазначивши лише, що йдеться як про Західну, так і про Центральну Україну.

Нагадаємо, із 3 липня облдержадміністрація запровадила зважування ТПВ для забезпечення чіткого контролю за кількістю відходів, що утворюються у місті та які скеровують для захоронення на полігони області. Також тверді побутові відходи вивозять на територію полігонів, що розташовані за межами області на договірних засадах.

Зазначимо, 13 липня під час позачергової сесії Львівської обласної ради затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017-2019 роки.

Читайте більше новин на тему: Сміття у Львові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 03:33:11