четвер, 13 липня, 2017, 12:32 Львів
Львівська облрада затвердила програму вивезення сміття зі Львова
Вивіз сміття у Львові. Фото: loda.gov.ua
Вивіз сміття у Львові. Фото: loda.gov.ua

Львівська облрада затвердила Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ у Львові на 2017-2019 роки.

«За» це рішення проголосували 69 депутатів на позачерговій сесії 13 липня.

Відповідно до рішення, депутати збільшили обсяг доходів загального фонду обласного бюджету на 2017 рік за рахунок субвенції з міського бюджету Львова у сумі 150 млн грн. Кошти призначені на вивезення львівського сміття, яке тепер здійснює Львівська ОДА. Також йдеться про передачу ЛКП «ТФ Львівспецкомунтранс» у тимчасове управління Львівській ОДА.

Передбачено, що при формуванні показників обласного бюджету на 2018 та 2019 роки будуть враховуватися субвенції з міського бюджету Львова на вивезення сміття: у 2018 році – 300 млн грн, у 2019 році – 150 млн грн.

Відповідно до програми, захоронення ТПВ зі Львова протягом двох років заплановано на 18 полігонах у Львівській області. Окрім згаданих 600 млн грн субвенції з міського бюджету Львова, Львівську міськраду зобов’язали виділяти кошти у рамках «сміттєвого» меморандуму на соціально-економічний розвиток територій, які прийматимуть львівське сміття, та на ліквідацію несанкціонованого скидання відходів зі Львова на території області.

Міський голова Львова Андрій Садовий на сесії повідомив, що міська та обласна влада домовилися «про системність та злагодженість наших дій».

«Ми повинні показати приклад для всієї України – збудувати один із перших заводів із глибинної переробки ТПВ, зробити рекультивацію сміттєзвалища у Грибовичах та в районах області», – заявив мер.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка додав, що вивезення перенакопиченого сміття зі Львова буде завершено 14 липня. Далі потрібно налагодити систему регулярного вивозу ТПВ з міста. Голова ЛОДА також назвав атракцією дії Львівської міськради щодо розклеювання наклейок на смітниках для роздільного збору сміття. З його слів, роздільне вивезення відходів на сьогодні неможливе, бо немає відповідних угод.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 03:33:28