четвер, 13 липня, 2017, 11:27 Політика
І недоторканність зняти, і арешт не дати: як депутати «карали бурштинову мафію»
Верховна Рада України. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Верховна Рада України. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

Кругова порука народних депутатів, у вівторок, 11 липня, допомогла зберегти імунітет народному депутату Бориславу Розенблату депутату від БПП, якого НАБУ звинувачує в зловживанні впливом в питаннях видобутку бурштину.

Народні обранці дозволили відкрити кримінальне провадження щодо Розенблата, проте заборонили затримувати та арештовувати слідчим НАБУ свого колегу. Дані, які опублікували НАБУ і САП, на думку народних обранців, виявились не переконливими. Це означає, що фактично депутатську недоторканність з народного депутата Розенблата ніхто не знімав.

Абсурдності ситуації додає те, що процедура зняття депутатської недоторканності та притягнення до відповідальності Борислава Розенблата та Максима Полякова була розділена на три окремих голосування: про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, про надання згоди на затримання, про надання згоди на арешт.

Цікавий факт, що раніше Верховна Рада України однією постановою надавала свою згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт, так було у випадках з Павлом Лазаренком в 1999 році (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/434-14), з Миколою Агафоновим в 2000 році (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1815-14), з Віктором Жердицьким в 2000 році (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2093-14).

Проте Верховна Рада України 8-го скликання запровадила практику розглядати окремими постановами згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата, згоду на його затримання та згоду на арешт, трактуючи на свою користь не чітку норму Закону України «Про регламент Верховної Ради України». Виключенням стала постанова по Ігорю Мосійчуку, за яким Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата, згоду на його затримання та згоду на арешт (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/706-19)

Таке жонглювання процедурою прийняття рішення про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата, затримання та арешт є повним абсурдом. В таких ситуаціях народні депутати схильні до будь-яких маніпуляцій із законами, щоб будь-якою ціною зберегти за собою право залишатись недоторканими і захищеними від законів, якими вони визначають відповідальність для інших, а не для себе.

Поіменне голосування про надання згоди на затримання народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича

Порівняльна таблиця голосування. Жовтим кольором виділені депутати, які голосували ЗА притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Розенблата Борислава Соломоновича, проте не дали згоди на затримання та арешт народного депутата України Борислава Розенблата

<nbsp;>
<nbsp;>

<nbsp;>

Роман Портянко, ГО «Антикорупційний блокпост».

Читайте також: Депутати повністю девальвували цінність українського парламенту, – Дерев’янко.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:35:20