четвер, 13 липня, 2017, 9:31 Львів
Гран-прі фестивалю «Молода Галичина» завоювала співачка з Білорусі
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK
  • Фестиваль «Молода Галичина». Фото: ZIK

Цієї ночі великими урочистостями завершився XXV Міжнародний фестиваль «Молода Галичина-2017», який вирував українськими піснями в місті Новояворівську Яворівського району Львівської області з 7 липня та зібрав тисячі глядачів.

Про це повідомив сьогодні, 13 липня, власкор IA ZIK.

Гран-прі завоювала Катерина Сичевська з Білорусі, яка, розчулено, промовила: «Я – щаслива! Мета – досягнута!».

До багатотисячної глядацької аудиторії з фестивальної сцени, зокрема, звернувся традиційний голова журі, народний артист України, композитор, професор, ректор Київського інституту музики імені Глієра Олександр Злотник, наголосивши, що «Молода Галичина» – світового рівня фестиваль української пісні.

У розмові з власкором IA ZIK глядачі та батьки конкурсантів не лише ділилися враженнями від самого дійства, а й на «відмінно» оцінили чітку організацію фестивалю.

А багаторічний члені журі фестивалю, народний артист України Мар’ян Шуневич під час спілкування з журналістом зізнався, що половина його творчого життя пов’язана саме з фестивалем «Молода Галичина».

«Молода Галичина» для мене – це творча лабораторія, де ніби вчиш і сам, навчаючи, навчаєшся. Ти можеш звернути увагу, що молодий виконавець щось робить краще, ніж ти. Або дивишся, як можеш допомогти цьому виконавцеві з огляду на власний досвід», – вважає Мар’ян Шуневич.

А батьки юної конкурсантки з Польщі заявили журналістові, що їм сподобалася не тільки чітка організація фестивалю та справедливість журі, але й щирість яворівчан та краса Львівщини.

«Молода Галичина-2017» пройшла весело, спокійно, красиво, без політичних гасел.

У коментарі власкорові IA ZIK директор Міжнародного фестивалю «Молода Галичина» Наталія Коваль заявила, що вона щиро вдячна членам оргкомітету, поважному журі, спонсорам за допомогу у проведенні свята української пісні.

«Ми сьогодні говоримо: «До побачення «Молода Галичино-2017!» А вже завтра мовимо: «Вітаємо, «Молода Галичино-2018»! Переконана, що наступного року на наш фестиваль приїдуть юні таланти вже не з 15 держав світу, як це було нині, а набагато більше», – наголосила Наталія Коваль, заслужений діяч естрадного мистецтва України.

Довідка ІА ZIK.

Нагадаємо, що засновниками та організаторами фестивалю «Молода Галичина» є Яворівська районна державна адміністрація, Яворівська районна рада та громадська організація «Фестиваль «Молода Галичина». Співорганізаторами – управління культури Львівської обласної державної адміністрації, Новояворівська міська рада, Палац культури «Кристал» м. Новояворівська. Фестиваль проводять за підтримки Міністерства культури України, Львівської ОДА та Львівської обласної ради.

За 25 років існування над фестивалем «Молода Галичина» двічі зависала загроза закриття. Перший грандіозний скандал довкола імені фестивалю «Молода Галичина» відбувся з ініціативи одного з нардепів та його сина (їх колись львівські журналісти добряче покритикували в однойменній газеті – «Молода Галичина»). Цей народний депутат вимагав, аби водночас було негайно ліквідовано статус фестивалю сучасної естрадної української пісні, а натомість зробили конкурс на найкраще виконання Гімну України. Однак, завдяки наданню гласності цьому казусу через IA ZIK – громадськість Львівської області дружно піднялася й фестиваль відстояла.

Відтак, знайшлися в Новоярівську вже місцеві депутати, які теж вимагали перейменувати «Молоду Галичину», однак це питання їм винести на сесію міськради не вдалося. Знову ж таки втрутилася IA ZIK, надавши гласності думкам депутатів Яворівської райради, мешканців Новояворівська про те, що чергова ідея про перейменування Міжнародного фестивалю «Молода Галичина» – це своєрідний передвиборний трюк, тобто бажання «попіаритися на халяву» – на фоні такого поважного у світі дитячо-юнацького пісенного форуму.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 23:51:07