Новини » Суспільство 13 липня, 2017, 12:29
Французькі ЗМІ: Чому «друг Путіна» диригує на головному святі Франції?

Увечері в п’ятницю, 14 липня, на Марсовому полі в Парижі пройде традиційне свято на честь Дня взяття Бастилії. План проведення свята теж не зазнає змін: спочатку – концерт класичної музики, потім – феєрверк. Але чому Національним оркестром Франції в цей день буде диригувати Валерій Гергієв? – дивується Ванс Жовер, журналіст респектабельного французького видання Le Nouvel Observateur.

Про це пише RFI.

«Директор Маріїнського театру і близький друг Володимира Путіна визнаний фахівцями як один з кращих маестро з числа нині живих», – пише Жовер (відомий у Франції фахівець з Росії), але тут же додає: «У той же час, той факт, що він (Гергієв) був обраний для святкування дня Великої французької революції, а значить, для вшанування демократії та інших французьких цінностей, викликає питання».

Далі журналіст Le Nouvel Observateur пояснює, чому фігура Валерія Гергієва («символу путінського режиму») здається йому непотрібної для того, щоб диригувати концертом на честь національного свята Франції.

«Валерій Гергієв – не тільки особистий друг господаря Кремля, з яким він познайомився на початку 90-х. Гергієв поклав свою популярність і свою репутацію на службу (путінському) режиму», – пише Жовер і дає посилання на грудневий нарис французького ділового видання Les Echos, присвячений Гергієву і заснований на розмовах з маестро.

Бенжамен Кенелль, московський кореспондент Les Echos, нагадав, що Гергієв – який перш обмежувався «стриманою підтримкою на адресу господаря Кремля в обмін на щедре фінансування Маріїнського театру» – з 2008 року (з моменту війни в Південній Осетії) перейшов на новий «рівень». З тих пір він «активно захищає міжнародну політику Володимира Путіна, без коливань вплутуючи свій оркестр» в «масштабні постановки, які використовуються кремлівською пропагандою».

Найяскравіший приклад – концерт в Пальмірі, де, до речі, в оркестрі під керуванням Гергієва грав ще один «друг Путіна» і «фігурант» скандалу Panama Papers Валерій Ролдугіна. Les Echos цитує Гергієва, який заявив, що «не дуже стежив за історією» з панамськими архівами. Проте, через кілька днів після скандалу Panama Papers маестро Гергієв чомусь взяв музичного «пенсіонера» Ролдугіна в свій оркестр – «ніби для того, щоб посміятися над західними критиканами», пише Кенелль.

Втім, Гергієв, який проводить за кордоном «добру половину свого часу», поки намагається не переходити «червону межу», яка б відрізала його від Заходу, вважає журналіст Les Echos. Наприклад, маестро «утримується від того, щоб давати концерти в Криму». «І зберігає стриманість з питання дій Росії на сході України». «Гергієв також відмовився від ідеї поїхати в Донецьк, щоб відсвяткувати ювілей народженого там Сергія Прокоф’єва – свого улюбленого композитора», – нагадує Бенжамен Кенелль.

«Я зацікавлений в тому, щоб зробити щось для людей, які дали нам Прокоф’єва. Але я не планую їхати в Донецьк чи Крим», – підкреслював сам Гергієв в січні 2015 року в інтерв’ю The New York Times.

Свою позицію маестро повторив і в березні 2017 року.

«Сьогодні виступити в Донецьку і Луганську для мене було б честю і радістю, там живуть такі ж люди, як ми з вами, і не вони починали війну. Але я не хочу підкидати в цей палаюче вогнище ще одне велике поліно. Всі тільки й чекають, щоб головний диригент Мюнхенського оркестру, який щойно склав повноваження головного диригента Лондонського оркестру, багаторічний запрошений головний диригент «Метрополітен-опера» насмілився на таке... «, – цитує Гергієва російське державне інформагентство «РИА-Новости».

Поки що все так складається – вільно чи мимоволі – що маестро не «підкидає поліна в багаття» саме з питань, зазначених у списках західних санкцій *.

Так що формально у паризькій мерії не було підстав для того, щоб відмовитися від ідеї запросити Гергієва на свято.

Сам маестро, як розповіла вищезгадана французька ділова газета Les Echos, не чужа людина у Франції: Гергієв, зокрема, дружив з головою найбільшої французької нафтогазової компанії Total Крістофом де Маржері (нині покійним). Де Маржері був невтомним захисником франко-російських відносин на основі принципів realpolitik.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 11:56 :23