live
Новини » Економіка 88

Визначились основні ринки збуту української кукурудзи

Кукурудза. Фото: Pexels
загрузка...
загрузка...

Основними ринками збуту для вітчизняної кукурудзи в поточному маркетинговому році (МР) стане Європейський Союз та Китай, який прийме близько 7 млн т цієї культури.

Про це згідно з прогнозом аналітиків Soufflet пише Latifundist.com.

Зазначається, що при падінні долара ціна на європейському ринку, яка фіксується в євро, для українських експортерів стає вигіднішою. Однак Брюссель встановлює ціну відсікання, і якщо вартість імпортованого зерна нижча, то вона обкладається митом. Зараз цей рівень ― €157. Якщо ціна тонни кукурудзи, що поставляється, менша, то вона потрапляє під дію імпортного мита.

Таким чином, при істотному зниженні на Чиказькій біржі або падінні долара до євро, прибутковість від поставок на європейський ринок також може піти вниз. І це створює ризики невизначеності для українських виробників.

Прогнозована на цей рік експортна ціна становить $160 FOB Одеса.

Відповідно до прогнозів Souflett, другим за значимістю експортним ринком для України в цьому сезоні знову стане Китай, а ось поставки в усі інші регіони ― Японію, Корею, Близький Схід, Єгипет, Іран, Алжир будуть знижуватися.

У Китаї в сезоні 2017-2018 запаси, за даними USDA, скоротяться на 20 млн т через зниження обсягів виробництва на 5 млн (до 215 млн т) і зростання споживання на 6 млн т (до 237 млн т). Український експорт в КНР може скласти до 2,7 млн т, передає agravery.com.

Читайте також: Український експорт кукурудзи в Китай провалився.

Loading...
Loading...
Loading...