середа, 12 липня, 2017, 17:27 Політика
Мусій звинувачує у відсутності ліків від ботулізму МОЗ

Спалаху ботулізму в Україні можна було б уникнути, якби МОЗ скористалось залишками анатоксину, привезеного з Польщі ще у 2015 році. Вирішити проблему зміг би і наказ Уляни Супрун про разову закупівлю таких потрібних ліків без реєстрації.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

Заступник голови Комітету з питань охорони здоров‘я Олег Мусій звинувачує у відсутності ліків від ботулізму МОЗ і, зокрема, його очільницю Уляну Супрун.

«За бездіяльність пані Супрун треба посадити в тюрму. Вона абсолютно безвідповідальна і некомпетентна», – вважає Олег Мусій.

Та фахівці переконані: спалаху ботулізму можна було уникнути, видавши наказ про закупівлю ліків без реєстрації.

«Закон про лікарські засоби, а саме його 17 стаття, говорить, що в певних випадках дозволено ввозити будь-які медичні засоби, зокрема сироватки. Але це разовий дозвіл, який видається на конкретний термін», – зазначає експерт з медичного права Андрій Винничук.

Та на офіційному сайті в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що раніше закупівлею сироваток займалися органи місцевої влади. Проте вони не змогли ефективно провести роботу.

«Відповідно до цього міністерство ініціює внесення сироваток від ботулізму до переліку препаратів, які закуповуються за кошти державного бюджету через міжнародні організації», – повідомила Супрун.

Та як би там не було, ботулізм вирує серед українців. Найбільше смертей зафіксовано на сході та в центрі України. За останні місяці через хворобу в лікарнях опинилось понад 70 громадян.

«У 2015 році МОЗ видали разовий дозвіл на ввіз польських медикаментів від недуги, з терміном зберігання до кінця 2017 року. Його залишками можна було б скористатись і вберегти життя українців. Супрун повинна знати, де локалізуються ліки», – переконаний Олег Мусій.

У Міністерстві охорони здоров‘я ж усе заперечують, мовляв сироватки просто немає. Але проблему вирішують. В Програмі розвитку ООН (ПРООН) затримку із закупівлею ліків пояснюють бюрократією, мовляв документи погоджуються місяцями.

«Ця гуманітарна допомога неабияк потрібна. Адже через партійну боротьбу в державі помирають люди», – зазначає постійний представник ПРООН в Україні Янтомас Хімстра.

Та під час підготовки програми журналісти програми «Лікарські таємниці» з‘ясували, що ПРООН, у рамках гуманітарної допомоги, доставила в Україну перші 25 курсів сироватки від ботулізму. Станом на 3 липня ДП «Укрвакцина» отримала 100 доз. Проте це не вирішує проблеми із лікуванням смертельної хвороби.

«Українцям потрібно вийти з протестом під МОЗ та Кабмін. Необхідно змусити пана Гройсмана і ВР подати кандидата на посаду міністра охорони здоров‘я і проголосувати за це. В іншому випадку – розпустити усіх політиків», – переконаний заступник голови Комітету охорони здоров’я Олег Мусій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-18 16:17 :51