середа, 12 липня, 2017, 12:15 Суспільство
Держава уже три роки не може знайти постачальника ліків від ботулізму, – «Лікарські таємниці»

Ще до 2014 року в Україні користувалися російськими ліками від ботулізму. Проте ще три роки тому термін реєстрації медикаментів вичерпався. Нового ж постачальника сироватки держава досі не знайшла, тому інфіковані змушені власними силами діставати препарати з-закордону .

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня протягом двох місяців прийняла чотирьох пацієнтів із ботулізмом. Головний позаштатний інфекціоніст Наталія Тімко пояснила: зазвичай хворіють люди, які самі готують домашні консерви. До того ж, розпізнати перші ознаки недуги важко, адже симптоми нагадують отруєння.

«Інкубаційний період ботулізму – від 4-6 годин до 7 днів. Починається він, як звичайна кишкова інфекція. Далі різко погіршується зір. Найперше, що потрібно зробити – промити шлунок один-два рази. Далі допоможуть сорбент і лікар», – наголошує Наталія Тімко.

Та прихід у медзаклад не гарантує порятунок. Причина у тому, що в Україні просто немає життєво необхідної сироватки від ботулізму.

«Останніх три роки ми не маємо ліків. Раніше користувалися препаратами російського виробника, але термін реєстрації вже закінчився. Тепер медзаклад ніде не може придбати сироватки. Без них можна врятувати людину тільки на першій стадії, й то, якщо отруєння було незначним», – пояснює Наталія Тімко.

Інфекціоніст каже, наразі родичі пацієнтів змушені шукати сироватку закордоном. Водночас фахівці наголошують: така схема часто суперечить юридичним нормам.

«Розмитнити ліки за нашою системою товарів дуже складно і довго. Тому, як правило, громадяни воліють нелегально перевозити медикаменти. Формально, це злочин, з іншого боку – порятунок життя», – підкреслює експерт з медичного права Юрій Танасійчук.

Та медики наголошують: рятувати життя українцям потрібно на державному рівні.

«Нам потрібний резервний фонд при Міністерстві охорони здоров‘я. Звідти б і розвозились ліки до конкретних областей.  Вважаю, це було б оптимальним вирішенням проблеми», – підкреслює Наталія Тімко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-18 16:45 :13