Новини » Політика 12 липня, 2017, 22:40
Чумак: Засекречення декларацій військових прокурорів та керівників СБУ є незаконним

Усі доводи про те, що у зв’язку із оприлюдненням декларації, проти військових прокурорів та керівників СБУ можуть бути здійснені терористичні атаки, є абсолютно надуманими.

Таку думку у програмі «Vox populi» (20:00 – 20:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

«Рішення про засекречення інформації, яке через суд приймала Військова прокуратура, є абсолютно незаконним. Адже усі військові прокурори не є тими людьми, які працюють на секретних об’єктах, або секретних посадах. До того ж, наразі ці люди не здійснюють правосуддя або обвинувачення в судах у закритому режимі. Тобто, всі ці особи є публічними, а тому доводи про те, що проти них можуть бути здійснені терористичні акти, є абсолютно надуманими», – прокоментував нардеп Чумак.

Щодо працівників СБУ, пояснює депутат, то там є категорія осіб, до яких відповідно закону зберігається право не висвітлювати їхні декларації у вільному доступі. Зокрема, це люди, які працюють під прикриттям в оперативно-розшукових, розвідувальних та контррозвідувальних органах. Проте до декларацій цих людей повинні мати доступ працівники НАЗК.

«На жаль, СБУ трактує таке обмеження набагато ширше, тому засекретило майже всі декларації своїх співробітників, що, на мій погляд, є недоречним і незаконним. Адже такі люди, як голова СБУ, його заступники, керівники обласних управлінь СБУ – це особи з абсолютно публічними даними, які є у вільному доступі. Відтак, засекречення цих даних – це, фактично, втаємничення статків та майна, і навіть не від ворога та злодії, а від громадян України», – констатував Віктор Чумак. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 04:03 :20